Huragan Matthew – aktualna sytuacja

Pogoda Wszystkie

Mamy szczęście, że mieszkamy na zachodzie Florydy i jesteśmy myślami z tymi, co mieszkają na wschodzie. :( Właśnie została podana informacja, że Huragan Matthew może uderzyć w wybrzeże Florydy jako huragan 5. kategorii. :( Czyli tej najgorszej. :(

U nas (w Sarasocie) jest spokojnie. Może nie ma dużo słońca, ale liście drzew ledwo się ruszają. Wszystko stoi w miejscu. “Cisza przed burzą”? Mam nadzieję, że nie.

Zagrożony jest wschód Florydy, gdzie wielu mieszkańców postanowiło się ewakuować w bardziej bezpieczne rejony. Podobno w wielu sklepach brakuje wody, a na stacjach benzynowych paliwa. Osoby, które opuszczają te niebezpieczne miejsca mogą trafić na drogach na korki. Ci co zostają, zabezpieczają okna i drzwi swoich domów. :( Brzmi to naprawdę groźnie. Podobno takiego huraganu nie było na Florydzie od 12 lat.

Huragan przeszedł już m.in. przez Haiti, gdzie zginęło przynajmniej 108 osób! Na Florydę ma dotrzeć dzisiaj w nocy.

Zarówno gubernator Florydy Rick Scott jak i prezydent USA Barack Obama przestrzegali przed skutkami huraganu. Prosili ludzi, żeby podeszli do sytuacji na poważnie i ewakuowali się z miejsc najbardziej zagrożonych. Obama powiedział, że “dom można zawsze odbudować czy naprawić, życia już nie…”.

Mamy nadzieję, że jednak będzie spokojniej niż zapowiadają…

Jeśli chcecie na bieżąco śledzić sytuację u nas, zachęcamy do polubienia naszego profilu facebookowego www.facebook.com/KierunekFloryda

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *