Magazyny Nieruchomości

Dlaczego przy wyborze agenta nieruchomości ważny jest rejon, w którym się specjalizuje

Nieruchomości Wszystkie

Floryda obejmuje swoim zasięgiem naprawdę duży obszar. Pod względem powierzchni to mniej więcej połowa Polski, a pod względem liczby ludności trochę więcej niż połowa Polski. Dlatego właśnie przy wyborze agenta nieruchomości, warto sprawdzić w jakim rejonie ten agent się specjalizuje.

Floryda podzielona jest na 67 hrabstw (counties). Każde hrabstwo może mieć róże przepisy/zasady dotyczące różnych aspektów życia. Przykładem są szkoły. U nas działa Sarasota County Schools i to hrabstwo decyduje kiedy rozpocznie się nauka w publicznych szkołach i jakie będą restrykcje w obecnej sytuacji. Każde county ma też inny tzw. sales tax doliczany do niektórych produktów, które kupujemy (w Sarasota County jest to 7%). A co najważniejsze, w każdym hrabstwie jest tak naprawdę obszerna oferta jeśli chodzi o nieruchomości. Nieruchomości mogą różnić się np. cenami czy położeniem. W danym rejonie są lepsze szkoły, w innym gorsze. Dany rejon może słynąć z okolic idealnych dla rowerzystów, a w innym jest więcej miejsc, gdzie można popływać łódką. Każde miejsce jest inne.

Dlatego właśnie przy wyborze agenta nieruchomości, warto wybrać takiego, który zna daną okolicę, który obserwuje na bieżąco lokalny rynek, nie tylko jeśli chodzi o nieruchomości, ale różne aspekty życia. Agent powinien mieć wiedzę w różnych dziedzinach związanych z życiem w danym miejscu, żeby pomóc swojemu klientowi w wyborze nieruchomości w odpowiednim dla niego miejscu.

Ja oprócz czytania na bieżąco artykułów związanych z moją pracą, chłonę również informacje ogólnie o Sarasocie i okolicach. Ci co mnie znają, wiedzą, że dużo zwiedzam okolice i zawsze mogę polecić nie tylko nieruchomość na zakup, ale też m.in. ciekawe miejsca do zobaczenia czy szkoły w mojej okolicy. A to wszystko jest powiązane z nieruchomościami. Każdy chce zakupić dom w okolicy, która jest dla niego idealna. Niektórzy patrzą na dobre szkoły, inni na bliskość do wody, jeszcze inni wolą kupić apartament w centrum miasta.

Więcej na karolinasellsflorida.com/dlaczego-przy-wyborze-agenta-warto-patrzec-na-rejon-w-ktorym-sie-specjalizuje

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *