Co dzieci noszą w szkolnym plecaku?

Edukacja Wszystkie

Jednym z plusów podstawówki amerykańskiej jest lekki plecak. W Polsce mój syn narzekał na to, że jego plecak jest za ciężki. Tutaj w plecaku ma tylko kilka lekkich rzeczy.

Agenda


Dzieci codziennie muszą nosić tzw. agendę, kalendarz, w którym zapisują co w danym dniu przerabiają czy kiedy mają sprawdzian. Dodatkowo noszą cienką teczkę, do której wkładają pracę domową, składającą się najczęściej z 1 kartki A4 oraz ewentualnie jakieś dodatkowe kartki z informacjami dla rodziców.

W kolejnej przegródce mój synek nosi pudełko z drugim śniadaniem oraz bluzę. Niestety mimo upału, szkoła jest bardzo klimatyzowana i dzieciom jest w klasie chłodno, dlatego zakładają bluzy.

To wszystko, co znajduje się codziennie w plecaku szkolnym. Piórnik czy dodatkowe rzeczy z wyprawki (kredki, flamastry itp.) dzieci zostawiają w szkole w swojej ławce, w której mają półkę. Na półce znajdują się również  dodatkowe podręczniki (bezpłatne) z różnych dziedzin, np. angielskiego czy nauki.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

1 thought on “Co dzieci noszą w szkolnym plecaku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *