Wycieczka łodzią “airboat” w głąb Everglades

Ciekawe miejsca Wszystkie

Tak jak obiecaliśmy w artykule o wiosce Miccosukee, tym razem zabieramy Was na wycieczkę łodzią z napędem śmigłowym. Niesamowita atrakcja, którą polecamy każdemu.

Po drugiej stronie trasy 41, naprzeciwko wioski Miccosukee Indian Village, organizowane są wycieczki łodziami z napędem śmigłowym (airboats). Atrakcja taka dostępna jest w różnych miejscach w Everglades. My wybraliśmy to miejsce ze względu na wioskę, o której pisaliśmy wcześniej.

Cała wycieczka trwa ok. 30 minut, z czego 10 minut przeznaczonych jest na przystanek w autentycznej wiosce indiańskiej sprzed 100 lat, należącej również do plemienia Miccosukee. W wiosce można zobaczyć m.in. narzędzia kuchenne, jakich używali Indianie, m.in. do jedzenia żółwi (tak! jedli żółwie!). :( Oprócz tego można spotkać nie tylko aligatora, ale również inne ciekawe zwierzątko (o którym napiszemy w kolejnym artykule). ;)

Najlepszą atrakcją jest oczywiście cała podróż łodzią “airboat” do wioski. Łódź jest tak głośna, że zaleca się włożenie stoperów do uszu (które każdy otrzymuje podczas zakupu biletów). Łódź przemierza tzw. River of Grass. Dzięki temu, że napędzana jest śmigłem może “sunąć” po rzece pełnej trawy (stąd właśnie nazwa “River of Grass”), nie przejmując się, że silnik o coś zahaczy. Niesamowite jest wrażenie, szczególnie kiedy siedzi się z przodu łodzi, w niektórych momentach wydaje się jakby się leciało, a nie płynęło. :)

Na łódź można wziąć odpowiednią ilość osób po to, żeby nie była zbyt przeciążona. Przeciążona łódź nie może się za bardzo rozpędzić (a prędkość odgrywa tutaj ogromną rolę). Byliśmy tego świadkami, ponieważ na naszej łodzi niestety znalazło się zbyt dużo “większych” osób, przez co w jedną stronę nie płynęła zbyt szybko. Z powrotem całą naszą grupę podzielono na dwie łodzie, dzięki czemu mogliśmy poczuć prędkość. :)

Wszystko ma swoje plusy… dzięki temu, że musieliśmy czekać w wiosce na kolejną łódź, mieliśmy w niej nie 10 minut, ale prawie pół godziny czasu. Mogliśmy się nacieszyć naturą trochę dłużej. :)

Zapraszamy Was do obejrzenia naszych zdjęć i filmu, a tych, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej na temat tej atrakcji, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony www.miccosukee.com/indian-village-c/airboat-rides

[Not a valid template]

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *