Jak dzisiaj mieszkają Indianie…

Ciekawostki Wszystkie

Zobaczyliśmy wioskę indiańską, zarówno tę turystyczną jak i tę sprzed 100 lat… ale cały czas zastanawialiśmy się, jak dzisiaj żyją potomkowie plemienia Miccosukee. Dlatego postanowiliśmy przejechać się trasą Old Tamiami Trail…

Old Tamiami Trail znajduje się przy samej turystycznej wiosce Miccosukee Indian Village. Chcieliśmy zobaczyć co skrywa w sobie dalej ta uliczka. Nie żałujemy, że nią pojechaliśmy. Dzięki temu zobaczyliśmy m.in. indiańską szkołę, posterunek policji, restaurację i domy, w których mieszkają Indianie.

Domy jak domy, nic w nich nie było wyjątkowego, no może oprócz stojącego przed jednym dinozaurem czy daszkami ze strzechy zrobionymi w stylu starej wioski indiańskiej. Ale nie nie, dachy domów były tradycyjne, te ze strzechy pokrywały np. zadaszenia przed domem. :)

Szkoła wyglądała jak typowa szkoła, jak również inne budynki, no oprócz tego, że wszędzie były oznaczenia z nazwą Miccosukee, nawet na samochodzie policyjnym.

Co nas zaskoczyło to stojące obok drogi stare samochody (od razu przypomniała nam się trasa 66 – na razie z telewizji, ale na pewno kiedyś również i to miejsce odwiedzimy). ;) Oprócz starych samochodów, można było zobaczyć też różnego rodzaju łodzie (te, którymi pływa się w głąb Everglades).

Całość warto zobaczyć, zawsze to coś innego, nie na codzień widzi się miejsce, w których mieszkają potomkowie plemienia Indian. :)

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu i poniższych zdjęć.

[Not a valid template]

 

 

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *