The Legacy Trail z Sarasoty do Venice

Ciekawe miejsca Wszystkie

Trasę The Legacy Trail chcieliśmy przejechać już od dawna. W końcu w ostatnią sobotę nam się udało. :) Pokonaliśmy na rowerach w sumie 25 mil (40 km). Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. :)

Sama trasa The Legacy Trail z Sarasoty do Venice liczy 10,6 mil (17 km) w jedną stronę. Musieliśmy jeszcze dojechać ok. 2 mil do początku tej trasy w Sarasocie. Jest to trasa asfaltowa, dlatego tak często uczęszczana przez rowerzystów. Wzdłuż trasy jest wiele wjazdów i zjazdów, także można na nią wjechać w różnych miejscach zarówno w Sarasocie jak i Venice. Oprócz tego w wielu miejscach są ławeczki z daszkami, gdzie można odpocząć. W niektórych miejscach są też toalety i woda pitna. Przed wycieczką warto wydrukować sobie mapę, na której wszystkie takie miejsca są zaznaczone. Mapę można pobrać ze strony www.scgov.net

Należy zaznaczyć, że jest to trasa przeznaczona nie tylko dla rowerów. Można na niej jeździć też na rolkach, biegać lub po prostu spacerować.

The Legacy Trail przebiega wzdłuż dawnej trasy kolejowej. Zaczyna się w parku Culverhouse Nature Park w Sarasocie i ciągnie się aż do stacji Venice Train Depot Trailhead. (Pewnie niektórzy wiedzą, że Venice to po angielsku Wenecja). Większość trasy wiedzie wzdłuż pól i łąk, na których z boku drogi można spotkać żółwia norowego. :) Nam się udało zobaczyć dwa osobniki, a jednego nawet sfotografować i nagrać krótki filmik, jak ucieka do swojej nory. No właśnie, stąd nazwa tego żółwia. :)

Oprócz żółwia norowego w drodze powrotnej zauważyliśmy przy drodze na mokradłach dwa żółwie błotne, jeden był większy, drugi mniejszy, pewnie mama z dzieckiem (albo tata). :)

Ciekawy odcinek trasy wiedzie nad zatoką Dona Bay, gdzie z boku na mostach znajdują się zjazdy obserwacyjne.

Końcowy przystanek na stacji znajduje się w Venice, gdzie można odpocząć przy stolikach z widokiem na zatoczkę z łódkami i jachtami. Przy stacji można też zobaczyć pomnik Gunthera Gebela-Williamsa, który urodził się w 1934 roku w Schweidnitz w Niemczech (dzisiejsza polska Świdnica). Był on treserem zwierząt, w latach 1968 – 2001 roku w USA był najsłynniejszym cyrkowym wykonawcą swojego pokolenia.

The Legacy Trail w Venice przechodzi dalej w kolejną długą trasę Venetian Waterway Park – cel naszej kolejnej wycieczki rowerowej. :)

Zachęcamy do obejrzenia poniższych zdjęć oraz krótkiego filmiku z “uciekającym” żółwiem norowym.

[Not a valid template]

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *