Teladoc – co to jest i jak to działa

Opieka zdrowotna Wszystkie

Wyobraźcie sobie, że jest późny wieczór. Nagle zaczynacie się źle czuć. Wiecie co Wam dolega na podstawie objawów, potrzebujecie szybko recepty na jakiś lek, no ale jest prawie noc, lekarze już nie przyjmują. Co robić? Nam się to przytrafiło ostatnio.

Są sytuacje, kiedy jedynie ostry dyżur, czyli tzw. ER (emergency room) jest ostatnią deską ratunku, kiedy Wam coś dolega. No ale za ER trzeba niekiedy sporo zapłacić (nawet posiadając ubezpieczenie). Poza tym nie chce Wam się jechać do szpitala i spędzać tam czasu na wypełnianiu kolejnych formularzy, rozmowie z recepcjonistą, lekarzem, pielęgniarką itd.

Wtedy przypominacie sobie o Teladoc. Logujecie się na aplikację swojego ubezpieczyciela i zamawiacie rozmowę z lekarzem online (w środku nocy). Rozmawiacie z nim na kamerce, opisujecie swoje objawy. Lekarz przepisuje Wam receptę na lek. Receptę tę wysyła do wybranej przez Was apteki. Sprawdzacie oczywiście wcześniej, która apteka jest otwarta w nocy. Po godzinie macie do odebrania lek. Dzięki temu nie musicie czekać na lek do rana. Zażywacie lek już w nocy, już po paru godzinach od wystąpienia objawów, zaczynacie się lepiej czuć. 

My korzystaliśmy z Teladoc już drugi raz. Posiadając ubezpieczenie, nic za to nie płacimy. Działa to naprawdę fajnie. Za pierwszym razem mój mąż miał problem z okiem. W skrócie… robił coś przy domu, coś wpadło mu do oka i nie mógł sobie z tym poradzić. Chodził z zaczerwienionym okiem, aż w końcu stwierdził, że bez lekarza się nie obędzie. Stwierdził, że spróbuje zadzwonić na Teladoc. Pokazał lekarzowi na kamerce oko, lekarz przepisał mu receptę na lek. Lek pomógł. Problem z głowy. Zaoszczędził nie tylko pieniądze, ale i czas.

Jak dla nas jest to świetne rozwiązanie. Oczywiście, nie wszystko dolegliwości można wyleczyć online. Czasami trzeba się wybrać na normalną wizytę, żeby lekarz na żywo obejrzał, zbadał. Także, prosimy, jeśli Wam coś dolega, najlepiej udajcie się do swojego lekarza albo jeśli wymaga to natychmiastowego leczenia, na tzw. “urgent care” (zazwyczaj działa w ciągu dnia) lub ostry dyżur (działa całą dobę). 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

2 komentarze do “Teladoc – co to jest i jak to działa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *