Świąteczna parada w Sarasocie

Boże Narodzenie Wszystkie Wydarzenia

W sobotę 6 grudnia o godz. 19 rozpoczęła się w centrum Sarasoty Świąteczna parada. Paradę rozpoczęli policjanci na motorach, a zakończył, tradycyjnie, Święty Mikołaj. :)

Świąteczna parada w Sarasocie odbywa się zawsze w pierwszą sobotę grudnia. Jej tradycja sięga 1955 roku, kiedy to odbyła się po raz pierwszy! Parada przyciąga ok. 25 tys. widzów, którzy często rozkładają krzesełka, biorą w ręce kubki z napojami i razem z rodziną, dziećmi, przyjaciółmi uczestniczą w tym niezwykłym wydarzeniu.

Parada, którą oglądaliśmy 6 grudnia, trwała prawie 2 godziny. Organizatorami parady były firmy, szkoły, kościoły i inne instytucje. Składała się m.in. z różnego rodzaju pojazdów, w tym były sanie, samochody, melexy, ciężarówki, quady i inne. Pojazdy oczywiście były ozdobione światełkami. Oprócz tego w paradzie uczestniczyły psy, kozy, konie, woły, a nawet tygrysy! No i masa ludzi, część tańczyła, część śpiewała, a część grała na różnych instrumentach. Przechodzili i życzyli wszystkim widzom Wesołych Świąt.

Było co oglądać, a największą frajdę miały dzieci, które zbierały w czapki mikołajowe cukierki. :) Uczestnicy parady oprócz cukierków rozdawali również m.in. kupony na darmowe hamburgery. :)

Zapraszam do obejrzenia filmiku (chyba jest to do tej pory nasz najdłuższy film) :)

Oprócz tego poniżej zamieszczamy zdjęcia. Przepraszam za jakość niektórych zdjęć, ale były robione po ciemku, w ruchu i iPhonem (aparatem kręciliśmy film). :)

[Not a valid template]

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *