Spacer wzdłuż Ocean Drive w Miami Beach

Ciekawe miejsca Wszystkie

W jeden z ostatnich weekendów wybraliśmy się na cały dzień do Miami. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od słynnej ulicy Ocean Drive w Miami Beach.


Ulica Ocean Drive to miejsce z największą koncentracją architektury Art Deco na świecie. Na poniższej galerii znajdziecie zdjęcia z wieloma kolorowymi hotelikami i apartamentowcami zbudowanymi między 1923 a 1943 rokiem. Dystrykt Art Deco, w którym znajdują się setki takich budynków to chyba najciekawsza część tej ulicy, chociaż innych równie ładnych miejsc tu nie brakuje. :)

Nas oprócz architektury zachwyciła m.in. ogromna ilość palm, stojących przy Ocean Drive od strony plaży South Beach (uwaga na spadające kokosy). ;) Na jednej zauważyłam skrzeczące zielone papugi, niestety kiedy chwyciłam aparat, już odleciały. :( Może następnym razem się uda. ;)

Warto podejść pod były dom włoskiego kreatora mody, Gianni Versace, tzw. Versace Mansion (1116 Ocean Dr). To przed tym domem zginął w 1997 roku zamordowany przez seryjnego zabójcę. Aktualnie znajduje się tutaj pod nazwą The Villa, Casa Casuarina, hotel z restauracją.

Kolejnym ciekawym punktem jest galeria zwana Effusion Gallery, znajdująca się na 1130 Ocean Dr. Znajdziecie tam niesamowite dzieła sztuki, niestety bardzo drogie. Warto jednak wejść i je obejrzeć.

Niektórzy Ocean Drive znają z filmów takich jak np. Step Up 4: Miami Heat, gdzie jedna scena taneczna została nagrana właśnie na tej ulicy. Nie brakuje tutaj też bardzo drogich czy niespotykanych samochodów, restauracyjek, straganików i sklepików z pamiątkami.

Przy samej ulicy Ocean Drive znajduje się wejście na słynną plaże South Beach, ale o niej napiszemy w jednym z kolejnych artykułów.

Spacerując Ocean Drive można się poczuć naprawdę jak w filmie. Jeśli ktoś lubi takie klimaty, to jak najbardziej zachęcamy do takiego spaceru.

Polecamy parking, na którym my parkowaliśmy, bardzo blisko Ocean Drive i niedrogi: $1 za godzinę. Adres: 512 12th St, Miami Beach, FL 33139

Tymczasem zachęcamy Was do obejrzenia naszej galerii zdjęć oraz filmu.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

6 komentarze do “Spacer wzdłuż Ocean Drive w Miami Beach

  1. Cześć w lipcu będę w Miami Beach przez dwa tygodnie chcę wynająć samochód nie mogę znaleźć parkingu który by było można zarezerwować przez internet prosiłbym o pomoc pozdrawiam Marek

  2. Bardzo fajnie,tez tutaj bylam,ale niedlugo,mam nadzieje,ze niedlugo dluzej!!!Pozdrawiam!!!Bardzo fajnie zrobiony artykul!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *