McDonald’s na Florydzie

Restauracje Wszystkie

Niektórzy pytają nas o fast foody w USA. Czy są takie same? Czy porcje są większe? Jakie są ceny w porównaniu z Polską? Postanowiliśmy przybliżyć Wam ten temat, zaczynając od najpopularniejszego fast fooda, czyli McDonalda. :)

[Not a valid template]

Zazwyczaj spożywamy posiłki w domu, ale raz na jakiś czas korzystamy z lokalnych restauracji czy fastfoodów. Sami byliśmy ciekawi czy np. McDonald’s różni się od tego w Polsce. Trochę się różni… Wiadomo, musi się dostosować do lokalnych zwyczajów, upodobań itp. Jednak smaki są podobne, jeśli nie takie same, rozmiary kanapek takie same, mimo że w Ameryce “wszystko jest większe”. :) Różni się jednak podejście do napojów. W USA dostaje się pusty kubek, który można napełniać samodzielnie bez ograniczeń. Wybór napojów jest również większy niż w Polsce.

Jeśli chodzi o ceny to biorąc pod uwagę siłę nabywczą Amerykanina to jest baaardzo tanio. Jest specjalne menu za dolara (to tak jak dla Polaka za złotówkę), w którym dostępne są podstawowe kanapki. Są zestawy, które kosztują ok. 6-7 dolarów.

Fastfoody są tutaj bardzo popularne. Po pierwsze jest ich ogromny wybór, po drugie dla Amerykanów są bardzo tanie. W McDonaldzie 3-osobowa rodzina taka jak nasza może za 20 dolarów się naprawdę najeść, a należy pamiętać, że dla Amerykanina te 20 dolarów to tak jak dla Polaka 20 zł.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

2 komentarze do “McDonald’s na Florydzie

  1. Fastfood to nie restauracja, to miejsce gdzie sie szybko, tanio i nie zawsze najzdrowiej je. Inna forma gdzie mozna tanio zjesc sa “All you can eat” bufety. Pierwszy pobyt jest zawsze wyjatkowo ciekaawy. Jesli byliscie w jakims moze go opiszesz?

    1. Tak, wiem o takich bufetach. Jest tego sporo u nas. My nigdy z tego nie korzystaliśmy. Jeśli skorzystamy, na pewno opiszemy. :) Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *