Jak wynająć mieszkanie na Florydzie

Nieruchomości Wszystkie

Wynajęcie mieszkania  na Florydzie nie jest takie proste, przynajmniej z naszego doświadczenia i opowieści, które tu słyszymy. Nie wystarczy mieć pieniądze, zanim się wprowadzimy na dane osiedle, zarząd tego osiedla musi nas “zaakceptować”. :)

My szukaliśmy mieszkania w różnych źródłach: w gazetach, przez Internet, byliśmy również u osiedlowego agenta nieruchomości. Wybraliśmy osiedle, które nam się bardzo spodobało i zależało nam, żeby mieszkanie było właśnie na tym osiedlu. Udało nam się znaleźć ogłoszenie w jednej z lokalnych gazet.

Nie jest też tak łatwo znaleźć mieszkanie w wybranym przez siebie miejscu, ponieważ mimo, że dany lokal jest na wynajem, można się po prostu nie spodobać właścicielowi :) My mieliśmy szczęście, od razu polubiliśmy naszą właścicielkę, z wzajemnością. :) Wiemy, że chętnych na to mieszkanie było sporo.

To, że znaleźliśmy ogłoszenie i właścicielka mieszkania nas zaakceptowała, to jeszcze nie wszystko. :) Musieliśmy iść do zarządu osiedla, wypełnić różne papiery ze swoimi danymi i zapłacić 165 dolarów za tzw. International Background Check. Background Check jest to sprawdzenie danej osoby w różnych bazach przede wszystkim pod kątem przeszłości kryminalnej. Ponieważ my jesteśmy cudzoziemcami musieliśmy przejść procedurę międzynarodową. Na odpowiedź z tej tajemniczej firmy, która przeprowadza International Background Check czeka się ok. tygodnia. Po akceptacji można się wprowadzić do danego mieszkania.

Po zamieszkaniu w danym miejscu należy się zgłosić do firmy energetycznej i zawrzeć z nią umowę na swoje nazwisko. Nam się udało to załatwić przez telefon. Kablówkę, Internet i telefon można zamówić w firmie, która akurat w danym miejscu świadczy swoje usługi. My mieliśmy do dyspozycji dwie tego typu firmy.

Także jak widzicie cała procedura wynajmu mieszkania może trochę potrwać. Czasami warto się uzbroić w cierpliwość i po przybyciu na Florydę być nastawionym na to, że na początek trzeba będzie się zatrzymać u rodziny, przyjaciół albo w hotelu.

Pamiętajcie, że w różnych miejscach i na różnych osiedlach są różne zasady. To co opisaliśmy powyżej może nie mieć miejsca na wybranym przez Was osiedlu.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

4 komentarze do “Jak wynająć mieszkanie na Florydzie

  1. A czy sprawdzają zarobki w banku (również kredyty)? Chodzi o to żeby wykazać trzykrotność sumy najmu w zarobkach, bo jak się tego nie wykaże to nie wynajmą mieszkania no chyba że jest poręczyciel który może wykazać takowe..czy to prawda? Czy inaczej traktują obywatela USA a inaczej tego kto ma Green card?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *