Regulamin naszego osiedla

Nieruchomości Wszystkie

Osiedla na Florydzie, tak samo jak osiedla w każdym innym miejscu, mają swój regulamin. Niektóre z zasad tutaj obowiązujących są nieco odmienne od tych, które znaliśmy z Polski.

Poniżej wybraliśmy niektóre ciekawostki z naszego regulaminu. Są to rzeczy, które zaskoczyły nie tylko nas, ale również innych Polaków, przyzwyczajonych do innych zasad albo do ich braku. :)

1. Zarząd osiedla musi mieć klucz do każdego mieszkania w razie awarii. Zdarzają się różne rzeczy, nie zawsze mieszkańcy są w domu, dlatego zarząd musi mieć możliwość interwencji.

2. Liczba osób na sypialnię nie może przekraczać 2 osób. Oznacza to, że jeśli mieszkanie ma sypialnię + salon, mogą w nim mieszkać maks. 2 osoby.

3. Na tarasach nie można trzymać np. prania czy rowerów. :) Pranie suszy się w suszarkach, a rowery należy trzymać w schowku (każde mieszkanie ma na zewnątrz przy swoich drzwiach niewielki schowek), w garażu (niestety garaże mają tylko niektórzy) lub przy budynków na stojakach dla rowerów.

4. W każdym mieszkaniu może być tylko jeden kot lub pies.

5. Jeśli ktoś chce zasłaniać okna, np. żaluzjami czy zasłonami, muszą być koloru białego. :)

6. Nie można zamieszczać na samochodach informacji o ich sprzedaży! Tego totalnie nie rozumiem. Zarząd tłumaczy się tym, że jest to pewnego rodzaju handel, którego na osiedlu nie można prowadzić. :) Na szczęście na samochodach można zamieszczać reklamę swojej firmy, np. w formie magnesu przyczepianego do drzwi.

Oprócz przestrzegania powyższych zasad, oczywiście nie należy również hałasować, trzymać śmieci przy drzwiach itp. Są też oddzielne zasady dotyczące korzystania z basenów, kortu tenisowego, siłowni itp.

To, że są takie zasady, nie oznacza, że wszyscy ich ściśle przestrzegają. :) Jeśli sąsiadowi nie przeszkadza, że obok ktoś ma 2 niesprawiające kłopotu i niehałaśliwe psy, nie doniesie o tym do zarządu. Ważne, żeby nie trzymać w domu całego zwierzyńca czy nie zagracać tarasu. :)

My np. na początku nie dostaliśmy regulaminu i nie wiedzieliśmy, że na tarasie nie można trzymać rowerów i przez kilka dni rowery właśnie stały na tarasie, zanim mogliśmy je wstawić do schowka. Nikt na nas za to nie doniósł. ;)

Zawsze zanim wynajmiemy czy kupimy mieszkanie na danym osiedlu, warto wcześniej zapoznać się z regulaminem i jeśli coś jest dla nas nieakceptowalne, poszukać mieszkania na innym osiedlu albo kupić lub wynająć dom. :)

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

2 komentarze do “Regulamin naszego osiedla

  1. Hej mozesz napisac cos o cenach zakupu mieszkan/ domow, i w jakich dzielnicach warto sie rozejzec. a i po jakim czasie mozna dostac kredyt np jak ktos ma 80% wkladu a reszty mu brakuje? Interesuje mnie Tampa i okolice

    1. Ceny są przeróżne. Możesz poszukać np. na http://www.zillow.com. Dzielnice? Nie wiem, czy interesują Cię szkoły, bo jeśli tak, to warto miejsce zamieszkania dopasować do szkoły. Jeśli chodzi o kredyt to zależy od sytuacji każdego. Jak tutaj przyjedziecie to warto od razu się udać do banku i zapytać o kartę kredytową. W banku Ci wszystko dokładnie wytłumaczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *