Jak bez dodatkowych kosztów korzystać swobodnie z karty płatniczej w USA?

Finanse Wszystkie

Przed wyjazdem długo zastanawialiśmy się i przeglądaliśmy oferty kont dolarowych różnych banków. Zależało nam, żeby uniknąć prowizji związanej z przewalutowaniem przy płatnościach oraz wypłatami z bankomatów. W końcu zdecydowaliśmy się na konto dolarowe w CitiBanku.

Konto jest fajne, ponieważ po pierwsze można przepiąć do niego swoją kartę debetową, którą można robić zakupy w sklepach w USA, a po drugie, w USA jest dużo bankomatów CitiBanku, z których można wypłacać dolary bez żadnej prowizji.

W Sarasocie (gdzie aktualnie jesteśmy), konto CitiBanku jest praktycznie na każdej stacji benzynowej 7-eleven. Z bankomatu można naraz wypłacić maks. 400 dolarów, ale ponieważ maksymalny dzienny limit wypłat z konta dolarowego wynosi 6000 zł, można po prostu zrobić naraz kilka wypłat nieprzekraczających tej kwoty.

Jak bez żadnych prowizji zamienić złotówki z polskiego konta na dolary w USA?

Jeśli chcemy wymienić złotówki na polskim koncie na dolary, bez żadnych opłat i prowizji należy:

1) Skorzystać z oferty kantorów online. My korzystamy ze strony cinkciarz.pl. Przelewamy złotówki do kantoru, a oni nam przelewają z powrotem dolary na konto dolarowe, bez żadnych opłat i prowizji, a dodatkowo kursy walut są bardziej korzystne niż w bankach czy normalnych kantorach. My przelewamy z mBanku na CitiBank i trwa to ok. 2 dni.

2) Jak już mamy dolary na koncie dolarowym i przepiętą do tego konta kartę debetową, możemy w dowolnym bankomacie CitiBanku w USA, wypłacić dolary bez żadnych opłat i prowizji.

3) Jak już będziemy potrzebować konta amerykańskiego (np. do płatności czekami), wystarczy, że wybrane z bankomatu dolary wpłacimy w placówce banku. Najlepiej założyć konto w banku blisko swojego miejsca zamieszkania.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania w tym temacie, śmiało piszcie kierunekfloryda.com/kontakt

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

1 thought on “Jak bez dodatkowych kosztów korzystać swobodnie z karty płatniczej w USA?

  1. nie wiem jak jest z cinkciarz.pl ale z wykorzystaniem walutomatu, pieniadze mozna wymienic i jednoczesnie przetransferowac w 20min

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *