Iguany na Florida Keys

Fauna Wszystkie

Już nieraz czytaliśmy, że na południu Florydy jest bardzo dużo iguan. Możemy oficjalnie potwierdzić tę informację, ponieważ przekonaliśmy się o tym podczas naszej wycieczki na Key West.

Jadąc na Key West już po drodze można zobaczyć w wielu miejscach iguany. Wystarczy bacznie obserwować zieleń przy drodze, po której często biegają. Ponieważ są bardzo płochliwe, zazwyczaj są w miejscach, w których jest mniej ludzi.

Iguany, o których piszę są to tzw. legwany zielone, po angielsku green iguanas. W USA, oprócz południowej Florydy, występują na Hawajach i w Teksasie. Iguany są roślinożercami (co można zauważyć pod koniec filmiku). Mogą osiągnąć do 1,5 m, chociaż zdarzyły się okazy, które miały ponad 2 metry i ważyły ponad 20 kg!

My mieliśmy okazję zobaczyć zarówno te malutkie iguany, jak i te naprawdę ogromne. Robią niesamowite wrażenie. Zawsze jak do nich podchodziliśmy, uciekały i robiły to naprawdę szybko!

Iguan jest w południowej Florydzie tak dużo, że pojawiły się nawet informacje mówiące o tym, że właściciele domów mogą zabijać iguany na swoich posesjach i że nie potrzeba na to żadnego zezwolenia. Dziwne i trochę przerażające. 

Zapraszamy do obejrzenia poniższego filmiku, a jak będziecie na Florida Keys, koniecznie wypatrujcie iguan. ;)

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

1 thought on “Iguany na Florida Keys

  1. Dokładnie ,widzieliśmy je w drodze na Key West,i to przy ruchliwej drodze. Dla nas to było coś niesamowitego ,ale tez wiem,ze niektórzy mieszkańcy Florydy uważają je za szkodniki ,które trzeba zabijać 😕Wcześniej spotykaliśmy je na Karaibach ,ale nigdy nie słyszeliśmy ,ze niszczą ekosystem 😕

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *