Iguany na Cozumel w Meksyku

Fauna Wszystkie

Może to nie na Florydzie, ale na Florydzie takie podobno też są. :) Nigdy ich tutaj nie spotkaliśmy, ale za to mieliśmy szczęście podczas naszej wycieczki na Cozumel.

Iguany, bo o nich mowa, podobno są często spotykane na wyspie Cozumel w Meksyku. Nam się udało zobaczyć dwie, jedną wielką i drugą małą.

Spacerując w centrum Cozumel, na głównym placu w Parku Benito Juarez’a, nagle zobaczyliśmy olbrzymią iguanę spacerującą sobie po chodniku. Co było ciekawe, prawie nikt nie zwracał na nią uwagi. Stała spokojnie na chodniku, a gdy podeszliśmy bliżej, zeszła powoli na trawę. Później niestety na trawie pojawił się mały piesek, co spłoszyło iguanę i uciekła na drzewo.

Iguany często wylegują się na gałęziach drzew. Na pewno niektórzy z Was słyszeli, że ostatnio ze względu na niskie temperatury na południu Florydy, iguany spadały z drzew. Temperatury poniżej zera spowodowały, że iguany zamarzały leżąc na gałęziach, spadały i leżały na ziemi, często do góry brzuchem. Ostrzegano, żeby ich nie ruszać, ponieważ jak tylko zrobi się cieplej, ich ciało się nagrzeje i zaczną znowu normalnie funkcjonować. :) Poza tym mogą nagle się “przebudzić” i ugryźć. ;)

Oprócz wcześniej opisywanej dużej iguany, w tym samym parku na Cozumel, spotkaliśmy jeszcze drugą, małą “iguankę”. ;) Ta już bardzo przypominała biegające po naszym osiedlu jaszczurki.

Mam nadzieję, że w końcu zobaczymy iguany na Florydzie. Podobno jest ich sporo na południu Florydy. Jak je spotkamy, na pewno Was o tym poinformujemy. :D

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia naszego filmiku i poniższych zdjęć.

[Not a valid template]

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *