Dzień Prezydenta w USA

Święta narodowe Wszystkie

Dzisiaj w USA obchodzony jest Dzień Prezydenta. Mimo tego, że jest to okazja do upamiętnienia wszystkich prezydentów USA (zarówno tych nieżyjących jak i żyjących), tak naprawdę miało to być święto na cześć urodzin George’a Washingtona.

Święto to początkowo miało być głównie upamiętnieniem urodzin pierwszego prezydenta USA i nazwane było po prostu Urodzinami Washingtona (Washington’s Birthday). Tak też świętuje ten dzień część stanów. Ponieważ w lutym są również urodziny Abrahama Lincolna, w niektórych stanach przywołuje się również tego prezydenta. Są również stany, w których święto traktowane jest jako upamiętnienie wszystkich prezydentów. Dlatego aktualnie święto to nazwane jest po prostu Dniem Prezydenta.

Dzień Prezydenta obchodzony jest w trzeci poniedziałek lutego. Na Florydzie jest to dzień wolny od szkoły. Zamknięte są instytucje rządowe, urzędy pocztowe, biblioteki, a także niektóre banki. Czynne są natomiast sklepy, w których organizowanych jest dużo obniżek (zauważyliśmy, że tutaj święto narodowe to często okazja do robienia obniżek i zachęcania ludzi do zakupów). :)

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *