Co wyrzuca na brzeg Zatoka Meksykańska

Fauna Plaże Florydy Wszystkie

Dzisiaj rano wybraliśmy się na spacer na plażę Crescent Beach, żeby zobaczyć, czy po przejściu Huraganu Matthew (który również u nas spowodował załamanie  pogody) znajdziemy jakieś ciekawe muszelki. Oprócz muszelek, na plaży znaleźliśmy różne stworzenia wyrzucone przez zatokę.

To co spotkaliśmy na plaży, to nie tylko zasługa huraganu, ale również zjawiska red tide, o którym niedawno pisałam. Dla przypomnienia red tide, czyli czerwona fala, powoduje duszenie się ryb (i nie tylko), które później zostają wyrzucane na brzeg. :(

Na zdjęciach oprócz ryb, (niektóre były naprawdę wielkich rozmiarów), zobaczycie węża morskiego, czy jedno z najdziwniejszych stworzeń morskich, jakie spotkaliśmy, skrzypłocza.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

4 komentarze do “Co wyrzuca na brzeg Zatoka Meksykańska

  1. Rafal, to prawda. Po polsku “skrzypłocz”. :)

    Marcin, u nas było bardzo spokojnie, trochę bardziej powiało, troszkę popadało i to wszystko. Więcej działo się na wschodzie Florydy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *