Centrum Miami

Ciekawe miejsca Wszystkie

Tak jak Wam obiecaliśmy wcześniej, tym razem zabieramy Was do centrum Miami. Wcześniej zwiedziliśmy Ocean Drive i okolice oraz plażę South Beach w Miami Beach.

Będąc w centrum Miami, akurat trafiliśmy na ważny mecz NBA w American Airlines Arena, dlatego też ciężko nam było znaleźć w miarę tani parking. Przy samej arenie parking kosztował nawet ponad 30$. Nam się udało troszkę dalej znaleźć za 10$. Dzięki temu oprócz samego centrum zobaczyliśmy również okolice, gdzie zachwycił nas budynek z “dziurą” w środku, przez którą przejeżdżał monorail (co widać na filmie). Dla tych co nie wiedzą co to jest monorail, jest to nadziemna kolej jednoszynowa. Wcześniej spotkaliśmy ją już na lotnisku w Tampie.

Wracając do centrum Miami… Ponieważ na zwiedzanie centrum nie zostało nam już wiele czasu, postanowiliśmy przejść się parkiem Bayfront Park, gdzie oprócz ładnych widoków wieżowców można zobaczyć też odpływające jachty czy wielkie promy wycieczkowe. Również warto się wybrać na zakupy do okolicznych sklepów i straganów, gdzie nie brakuje różnych pamiątek, również tych kubańskich. :) Spacerując po parku warto przejść się dalej, wzdłuż Miami River Walk.

Tak właśnie skończyła się nasza jednodniowa wycieczka do Miami. Następnym razem spędzimy więcej czasu na South Beach…

Oprócz tego w Miami jest jeszcze wiele polecanych miejsc, m.in. słynna dzielnica kubańska, w której podobno ciężko się dogadać po angielsku! :) To i inne miejsca w Miami zostawiamy sobie na później. :)

Tymczasem zachęcamy Was do obejrzenia wykonanego przez nas filmu i poniższych zdjęć.

[Not a valid template]

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

2 komentarze do “Centrum Miami

  1. Świetnie że trafiłam na wasz blog.mieszkam we Włoszech. 12 stycznia wybieramy się z mężem do Miami. 14 mamy statek wycieczkowy po Ameryce środkowej.jestesmy 2 dni wcześniej żeby zwiedzić i jeden dzień po powrocie.(hotel w Małej Hawanie)chcemy zakosztować tam kuchni.czy może nam Pani polecić coś specjalnego? Będę wdzięczna

    1. Dzięki za komentarz! My byliśmy raz w Małej Havanie i jedliśmy kubańskie kanapki, bardzo dobre. ;) Tam jest spory wybór jeśli chodzi o restauracje, także jestem pewna, że znajdziecie coś fajnego! Pozdrawiam i bawcie się dobrze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *