Brzytwodzioby amerykańskie

Fauna Wszystkie

Zachęcamy Was do obejrzenia galerii zdjęć i filmu z niezwykłego zjawiska, jakie mieliśmy ostatnio okazję zaobserwować. Na plaży w jednym miejscu skupionych było dużo ptaków, zwanych, jak potem się dowiedzieliśmy, brzytwodziobami amerykańskimi.

[Not a valid template]

Brzytwodzioby należą do rodziny mewowatych. Charakteryzują się śmiesznymi czerwono-czarnymi dziobami oraz biało-czarnym upierzeniem. Czarne oczy zlewają im się z czarnymi piórami, dlatego patrząc na nie z daleka wydaje się, jakby nie miały oczu. ;)

Wśród grupy ptaków, zauważyliśmy również kilka mew. Wszystkie ptaki stały w miejscu i poruszały się delikatnie tylko przez silnie wiejący wiatr. Wyglądały jakby spały albo odpoczywały. Starałam się za blisko nie podchodzić, żeby je nie przestraszyć. Jednak w pewnym momencie chyba byłam za blisko, dlatego wszystkie się zerwały do góry i przeniosły w inne miejsce.

Niesamowite było to, że jeden z brzytwodziobów stał trochę dalej przed wszystkimi ptakami i miał dziub wbity w piasek. Tak jakby zaznaczał tym, że jest przywódcą? :)

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *