Wyrobienie paszportu podczas dyżuru konsularnego

Pozostałe Wszystkie

W ostatni czwartek mieliśmy okazję odwiedzić Polskie Centrum Jana Pawła II w Clearwater, gdzie wybraliśmy się na dyżur konsularny, żeby wyrobić naszemu synowi nowy paszport.

Polskie Centrum Jana Pawła II

Dyżury konsularne na Florydzie odbywają się co jakiś czas i w różnych miejscach. Ponieważ w październiku kończy się aktualny paszport naszego syna, postanowiliśmy skorzystać z tego, że ostatni dyżur konsularny odbył się w Clearwater w Polskim Centrum im. Jana Pawła II, czyli niecałe półtorej godziny drogi od nas. :)

Żeby skorzystać z tej opcji, musieliśmy się wcześniej zapisać mailowo. Dostaliśmy potwierdzenie, że mamy przyjechać na godzinę 4pm. Byliśmy na miejscu trochę wcześniej. Na dyżur trzeba było przywieźć ze sobą aktualny paszport, jedno zdjęcie paszportowe i wystawiony na Ambasadę Polski money order na kwotę $55. Po przyjeździe, musieliśmy wypełnić jeszcze dwa dokumenty i czekać na swoją kolejkę. :)

Na początku, kiedy przyjechaliśmy i zobaczyłam sporo ludzi w poczekalni, stwierdziłam, że trochę poczekamy. Jednak wszystko odbywało się naprawdę sprawnie. U samego konsula spędziliśmy chyba 3 minuty! Naszemu synowi pobrano odciski palców, sprawdzono jeszcze nasze paszporty, zabrano nam wypełnione dokumenty razem z paszportem syna i to wszystko. Czas oczekiwania na nowy jak i aktualny paszport to ok. 2 miesiące. Paszporty zostaną nam przesłane firmą kurierską.

W sumie w polskim centrum spędziliśmy ok. godziny, razem z wypełnianiem dokumentów, czekaniem w kolejce oraz wizytą u samego konsula. :) Jeśli mieszkacie na Florydzie i również musicie wyrobić nowy paszport, naprawdę warto skorzystać z takiej opcji. :)

A następny dyżur konsularny na Florydzie odbędzie się po wakacjach w Miami. :) Więcej informacji na waszyngton.msz.gov.pl/pl/waszyngton_us_a_pl_informacje_konsularne/dyzury_konsularne

 

Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *