Uroczystość ukończenia Pine View School na Florydzie

Edukacja Wszystkie

W niedzielę odbyła się jedna z najbardziej wzruszających uroczystości w naszym życiu, ukończenie przez naszego syna szkoły Pine View na Florydzie. Naukę w tej szkole rozpoczął w 6 klasie i właśnie skończył 12. Czas leci zbyt szybko.

O szkole Pine View w Osprey koło Sarasoty pisałam nieraz. Jest to według rankingów najlepsza szkoła na Florydzie i jedna z najlepszych w USA. Zaczyna się 2 klasą, kończy 12. Podzielona jest na Elementary School, Middle School i High School. Dlatego właśnie nie tylko przeżywamy, że nas syn skończył właśnie high school, ale też to, że udało mu się skończyć tę konkretną szkołę!

Ukończenie high school to tutaj ważny etap w życiu. Po high school często wyjeżdża się daleko od domu na studia i często już się do tego domu nie wraca. Patrząc nie tylko na szkołę naszego syna, ale inne okoliczne licea, wszędzie jest to bardzo uroczyście obchodzone. 

Nasza uroczystość odbyła się w sali koncertowej Van Wezel w Sarasocie. Brało w niej udział m.in. 175 uczniów, nauczyciele, pracownicy szkolni. Oprócz tego rodzina, rodzice, dziadkowie, przyjaciele. A ci co nie mogli być na uroczystości osobiście, mogli ją obejrzeć w specjalnej transmisji online.

Główną atrakcją byli oczywiście uczniowie, wszyscy ubrani w specjalne togi i birety. Każdy osobno wychodził na scenę, gdzie witał go dyrektor szkoły i mówił o nim “parę” słów. Uczeń otrzymywał dyplom i za nim wchodziła kolejna osoba. W rozdawaniu dyplomów były przerwy, podczas których m.in. występował szkolny zespół jazzowy, chór szkolny oraz miały miejsce specjalne przemówienia. Całość trwała ponad 4h. 

Na koniec wszyscy uczniowie weszli na scenę i symbolicznie podrzucili do góry birety. 

Jesteśmy dumni z naszego syna i cieszymy się, że miał możliwość nauki w takiej szkole. Nie cieszymy się jednak, że to tak szybko minęło. Taka jest niestety kolej rzeczy… niedługo kolejny etap w jego życiu.

Ponieważ przed zakończeniem roku szkolnego były jeszcze inne fajne atrakcje, niedługo również o nich napiszemy. Wiele osób pyta nas też o egzaminy, o których też postaramy się już wkrótce napisać.

Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *