Szopy pracze na Florydzie

Fauna Wszystkie

Szopa pracza widzieliśmy już kilka razy. Raz wszedł nam na stół z jedzeniem podczas grilla ze znajomymi. Innym razem szopy wchodziły na palmę przy naszym basenie osiedlowym. Tym razem mieliśmy okazję obserwować z bliska rodzinkę aż pięciu szopów. :)

Wiem, wiem, niektórzy powiedzą, że to szkodniki, że im się zalęgły na strychu i nie mogli się ich pozbyć. Gdyby mi się to przytrafiło, pewnie nie zachwycałabym się tak nimi. Ale gdy podczas grillowania przy plaży, nagle wychodzą z okolicznych krzaków, bawią się, spacerują, wchodzą na drzewa i nie wyrządzają nikomu żadnej krzywdy, wyglądają naprawdę sympatycznie. :)

Szopy pracze to inteligentne zwierzęta nocne, jednak można je często spotkać wieczorami, a czasami nawet w ciągu dnia. Są wszystkożerne. Podczas wspomnianego wcześniej grilla ze znajomymi szop wszedł na nasz stół z jedzeniem i grzebał w sałatce. :) Dzięki swoim zręcznym przednim łapom, z powodzeniem chwycił paczkę z chipsami, którą później zabrał w krzaki. :)

Grillując ostatnio w parku przy plaży South Lido Key Beach, mieliśmy okazję obserwować grupkę aż pięciu szopów praczy. Dzięki temu, że się nas nie bały, udało nam się nagrać dosyć długi film i zrobić trochę zdjęć. :) Zapraszamy do oglądania.

[Not a valid template]

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *