Szop pracz na palmie osiedlowej :)

Fauna Wszystkie

Dzisiaj wybraliśmy się po południu na osiedlowy basen. Nagle zauważyliśmy jakieś nieduże zwierzęta, które szły w stronę jednego z drzew. Podeszliśmy, żeby zobaczyć z bliska, co to za zwierzęta. Okazało się, że były to szopy. :)

Była ich trójka, może jakaś rodzinka. :) Szybko weszły na drzewo i bardzo nam się przyglądały. Potem zaczęły coś jeść, nie mogliśmy dostrzec co to było. W końcu przeszły na palmę, które stała obok, tam jeszcze chwilę rozkoszowały się posiłkiem, a potem wdrapały się jeszcze wyżej i wylegiwały na liściach palmy. Poczekaliśmy trochę, mając nadzieję, że zejdą niżej, ale widocznie była to ich pora odpoczynku. :)

Wcześniej nie widzieliśmy szopów na osiedlu, ale słyszeliśmy, że ogólnie występują w okolicach. Teraz idąc na basen, będziemy się baczniej przyglądać palmom i drzewom w pobliżu. :)

Szop pracz to niezwykle sympatyczne i bardzo inteligentne zwierzę. Jego inna nazwa to szop amerykański. Ma długą, puszystą kitę w paski. Jest wszystkożerny.

Zachęcam do obejrzenia zdjęć oraz filmu. Zarówno zdjęcia jak i film zrobione zostały iphonem, dlatego niektóre przybliżenia są trochę niewyraźne.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *