Strona główna > Wielkanoc > Święta Wielkanocne tuż tuż…

Święta Wielkanocne tuż tuż…

W kategorii:Wielkanoc     Autor:   Karolina Moscicka     Rok:   2015

Drzwi naszej sąsiadki rzadko są puste. Na Halloween siedział na nich na pajęczynie wielki pająk, na Gwiazdkę na huśtawce wisiał bałwanek, potem były serduszka na Walentynki i koniczynki na Dzień Św. Patryka. Ostatnio pojawił się zajączek. ;)

Zajączek na drzwiach

To oznacza, że Święta Wielkanocne tuż tuż. :) Widać to też w sklepach, gdzie kolor zielony, który przeważał na Dzień Św. Patryka, zastąpiły pisanki i zające.

Mimo że jest to święto religijne, nie każdy przeżywa je duchowo. Jednak wiele osób poddaje się jego atmosferze. Nie ma też tylu dni wolnych w szkole, co w Polsce. Wolny jest tylko Wielki Piątek, ale na kalendarzu zaznaczony jest jako Professional Day, co oznacza, że uczniowie mają wolne, ale nauczyciele i administracja muszą pracować.

My się poddamy atmosferze. Już teraz umówiliśmy się z naszymi znajomymi Amerykanami na malowanie pisanek. :)


Karolina Moscicka

Mieszkam od ponad 4 lat w Sarasocie z moim mężem i 13-letnim synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, koniecznie się ze mną skontaktujcie na kierunekfloryda@gmail.com. Z chęcią pomogę również przy zakupie/sprzedaży/wynajmie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Tagi:

Dodaj komentarz