Jak sprawdzić status zwrotu z IRS?

Finanse Wszystkie

Jeśli należy Wam się zwrot podatku z IRS, czyli amerykańskiego urzędu skarbowego, możecie w każdej chwili sprawdzić status swojej sprawy na stronie internetowej lub za pomocą aplikacji IRS2Go.

Na stronie www.irs.gov/Refunds znajdziecie informacje, jak sprawdzić status swojego zwrotu (tax return) z IRS. Możecie to zrobić przez stronę internetową https://sa.www4.irs.gov/irfof/lang/en/irfofgetstatus.jsp lub za pomocą aplikacji IRS2Go, którą można ściągnąć na swój telefon komórkowy. Po wpisaniu kilku danych, dostaniecie odpowiedź, na jakim etapie jest Wasza sprawa oraz ewentualny termin zwrotu.

System jest odświeżany nie więcej niż raz na dobę, zazwyczaj w nocy, dlatego nie ma sensu sprawdzać statusu kilka razy dziennie. Zwroty są zazwyczaj dokonywane w ciągu 21 dni od daty otrzymania dokumentów przez IRS.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *