Spacer po Main Street w Lakewood Ranch

Ciekawe miejsca Wszystkie

Lakewood Ranch to bardzo młoda miejscowość, bo założona zaledwie 21 lat temu. Zapraszamy na spacer po Main Street i okolicach tego uroczego miejsca. :)


Lakewood Ranch to tzw. unincorporated community, czyli dosłownie wspólnota niemunicypalna. Jest to obszar, który nie posiada praw miejskich i jest traktowany jako część większej jednostki terytorialnej. W przypadku Lakewood Ranch jest to hrabstwo Manatee County.

Lakewood Ranch założone w 1995 roku zamieszkuje ok. 20 tys. osób (według danych z 2014 roku). Liczba ta cały czas rośnie, tak samo jak rosną budynki mieszkalne, domy i udogodnienia dla ludności.

Korzystając z okazji, że w jedną z ostatnich niedziel byliśmy na turnieju piłkarskim w Lakewood Ranch, w przerwie między jednym meczem a drugim postanowiliśmy zobaczyć główną ulicę tej miejscowości. Tak jak zauważycie na zdjęciach i filmie miejsce to wygląda trochę jak opuszczone, ale to dlatego, że był to niedzielny poranek, kiedy mało kto myśli o spacerach czy przesiadywaniu w restauracji. :)

Główna ulica z restauracyjkami i sklepikami ma swój urok. Przypomina bardziej europejską niż amerykańską miejscowość i taki był chyba zamysł architektów. :)

Zachęcamy do obejrzenia filmu i zdjęć.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

2 komentarze do “Spacer po Main Street w Lakewood Ranch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.