Strona główna > Ciekawostki > Living Seawall w centrum Sarasoty

Living Seawall w centrum Sarasoty

W kategorii:Ciekawostki     Autor:   Karolina Moscicka     Rok:   2018

W październiku w centrum Sarasoty zainstalowano tzw. „Living Seawall”. Co to jest i do czego służy?

Instalacja znajduje się tuż przy jednym z naszych ulubionych miejsc, barze Oleary’s Tiki Bar w Bayfront Park. Ma ona za zadanie przyciągnąć do siebie jak najwięcej stworzeń morskich. Przyda nam się coś takiego po red tide, jaka nas nawiedziła w tym roku (więcej o tym zjawisku znajdziecie na kierunekfloryda.com/o-co-chodzi-z-red-tide).

„Living Seawall” ma też służyć jako klasyczny wał morski, który będzie spowalniał fale w zatoczce i pomagał zniwelować erozję wybrzeża.

Jak to wygląda? Mimo, że to betonowa konstrukcja, przypomina prawdziwą rafę koralową. Zobaczcie sami na filmie i zdjęciach. :) A jak będziecie w Tiki Barze, to podejdźcie do wody, może akurat zobaczycie jakieś rybki korzystające z tej instalacji. :) Ja mam nadzieję, że będą odwiedzać to miejsce jak najczęściej. :)

 


Karolina Moscicka

Mieszkam od ponad 4 lat w Sarasocie z moim mężem i 13-letnim synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, koniecznie się ze mną skontaktujcie na kierunekfloryda@gmail.com. Z chęcią pomogę również przy zakupie/sprzedaży/wynajmie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Tagi: ,

Odpowiedzi 2 - “Living Seawall w centrum Sarasoty”

  1. Julia

    Wspaniały pomysł, mam nadzieję że uda mi się to zobaczyć na żywo :)

  2. Judyta

    To jest świetne rozwiązanie.

Dodaj komentarz