Living Seawall w centrum Sarasoty

Ciekawostki Wszystkie

W październiku w centrum Sarasoty zainstalowano tzw. “Living Seawall”. Co to jest i do czego służy?

Instalacja znajduje się tuż przy jednym z naszych ulubionych miejsc, barze Oleary’s Tiki Bar w Bayfront Park. Ma ona za zadanie przyciągnąć do siebie jak najwięcej stworzeń morskich. Przyda nam się coś takiego po red tide, jaka nas nawiedziła w tym roku (więcej o tym zjawisku znajdziecie na kierunekfloryda.com/o-co-chodzi-z-red-tide).

“Living Seawall” ma też służyć jako klasyczny wał morski, który będzie spowalniał fale w zatoczce i pomagał zniwelować erozję wybrzeża.

Jak to wygląda? Mimo, że to betonowa konstrukcja, przypomina prawdziwą rafę koralową. Zobaczcie sami na filmie i zdjęciach. :) A jak będziecie w Tiki Barze, to podejdźcie do wody, może akurat zobaczycie jakieś rybki korzystające z tej instalacji. :) Ja mam nadzieję, że będą odwiedzać to miejsce jak najczęściej. :)

[Not a valid template]

 

Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

2 komentarze do “Living Seawall w centrum Sarasoty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *