Kajakowanie w tunelach namorzynowych na Lido Key w Sarasocie

Ciekawe miejsca Wszystkie

Mangroves tunnels czyli dosłownie namorzynowe tunele, to niezwykłe miejsce znajdujące się na wyspie Lido Key w Sarasocie. Super atrakcja dla miłośników kajakowania i paddleboardingu.

Pewnie większość z Was nie słyszała o namorzynach. Ja też! Namorzyny inaczej zwane są lasami namorzynowymi lub mangrowymi albo mangrowiami. Jest to formacja roślinna, która występuje u wybrzeży morskich. Podczas przypływu są zalewane i wtedy widoczne są często tylko korony drzew. Natomiast jeśli jest odpływ, odsłaniane są ich korzenie. Teraz jest u nas susza, dlatego na zdjęciach i filmie zobaczycie te korzenie, które dodają jeszcze większego uroku temu miejscu.

Już nieraz czytałam o tym miejscu i nieraz planowaliśmy się tam wybrać. W końcu się udało i naprawdę warto było! Na pewno jeszcze nieraz tam wrócimy.

Zaczęliśmy od rezerwacji wynajmu kajaków na www.liquidblueoutfitters.com. Wybraliśmy wolną od szkoły sobotę, dlatego było dosyć sporo osób. Wynajem można zamówić na 9 rano albo 1 po południu. Koszt wynajmu kajaków na 4h to $40 za kajak jednoosobowy i $60 za dwuosobowy. Można też zamówić wycieczkę z przewodnikiem. 

Dojechaliśmy do parkingu na wyspie Lido Key w Ted Sperling Nature Park. Dostaliśmy kamizelki ratunkowe, specjalną torbę na nasze rzeczy (żeby nie zatonęły w razie wypadku) oraz mapkę. Mapka była naprawdę przydatna, szczególnie że “wejścia” do tuneli można łatwo pominąć. Oprócz tego na mapce pokazane jest gdzie dokładnie można płynąć, a gdzie nie.

My spędziliśmy prawie 4h w rejonach tuneli. Można popływać po spokojnych zatoczkach, spędzić czas na uroczej małej plaży, ale przede wszystkim w niesamowitych pięknych nietypowych tunelach… uwaga! czasami jest naprawdę wąsko i jak jest więcej ludzi robią się korki.

Na pewno jeszcze tam nieraz wrócimy. Was też namawiamy do spędzenia tam wolnego czasu. A tymczasem zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć i filmu. 


 

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *