Czapla biała

Fauna Wszystkie

Czapla biała jest ptakiem bardzo często spotykanym na Florydzie. Z wyglądu przypomina ibisa białego, którego wcześniej opisywaliśmy, ale prezentuje się jeszcze piękniej. :)

[Not a valid template]

Czapla biała żyje w tropikalnych klimatach, lubi ciepło. Dlatego też tak często jest widoczna na Florydzie. Zachwyca swoją postawą i pięknymi rozłożystymi białymi skrzydłami. Wygląda pięknie, zarówno w locie jak i stojąc na długich i cienkich nogach.

Czaplę białą spotkaliśmy między innymi na wyspie Anna Maria, gdzie spacerowała obok nas, pozując nam do zdjęć. Oprócz tego zależało jej na rybach, które łowili okoliczni rybacy. Czatowała jak najbliżej nich i udało się! Jeden z rybaków okazał serce i rzucił w jej kierunku kilka małych rybek.

Dzisiaj wracając od sąsiadki, spotkałam czaplę białą na chodniku na naszym osiedlu. Jak tylko się do niej zbliżyłam, odleciała kawałek dalej i wylądowała na dachu pobliskiego garażu. Wyglądała pięknie. Niestety nie miałam przy sobie ani aparatu ani telefonu i nie mogłam uwiecznić tego widoku…

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *