Co to takiego key lime pie

Kuchnia Wszystkie

Każdy kto był na Florydzie, powinien zetknąć się gdziekolwiek z key lime pie. Co to takiego i jak smakuje.

Key lime pie to amerykański deser zrobiony z soku key lime, żółtek, słodzonego skondensowanego mleka na spodzie z kruchego ciasta (jak na zdjęciu). Nazwa key lime pochodzi od małych limonek, które rosną głównie na Florida Keys, czyli wysepkach prowadzących do Key West na samym południu Florydy.

Dlatego właśnie na Florida Keys, key lime pie jest tak popularne. Ale nie tylko tam można znaleźć ten deser. Również np. w słynnym Publixie, czy innych sklepach, można tego spróbować. Ale nie jest tak dobre, jak to z Florida Keys. 

My próbowaliśmy key lime pie m.in. właśnie na Key West w sklepie Kermit’s Key West Key Lime Shoppe. Było naprawdę pyszne, o wiele lepsze niż to z naszych okolicznych sklepów. Już niedługo więcej informacji o tym sklepie i o innych produktach z key lime.

Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *