Ciepłe źródełko mineralne w North Port

Ciekawe miejsca Wszystkie

Miejscowość North Port, położona ok. pół godziny drogi na południe od Sarasoty, słynie głównie z ciepłego źródełka mineralnego (Warm Mineral Springs). Co to za źródełko i dlaczego jest tak popularne?

Od razu zaznaczam, że nie kąpaliśmy się w tym źródełku, dlatego nie możemy potwierdzić jego działania. :D Odwiedziłam go przy okazji zwiedzania nowych domów w North Port, o czym pisałam na karolinasellsflorida.com/nowe-domy-w-north-port-w-sarasota-county. O źródełku słyszałam już wcześniej i chciałam po prostu zobaczyć to miejsce. :)

Warm Mineral Springs to naturalne źródło, które utrzymuje temperaturę 87F (30.56C) przez cały rok i posiada ok. 51 minerałów, plasując się tym w czołówce wśród innych naturalnych źródeł w Stanach Zjednoczonych. Źródło to jest też jedynym ciepłym źródłem na całej Florydzie!

Prawdopodobnie źródło to powstało jeszcze za czasów epoki lodowcowej. W latach 1950 w ramach prac archeologicznych na dnie źródełka odkryto m.in. szczątki tygrysów szablozębnych, ogromnych leniwców czy wielbłądów! W 1977 roku Warm Mineral Springs zostało dodane do U.S. National Register of Historic Places (Rejestr zasobów kulturowych w Stanach Zjednoczonych).

Wiele osób wierzy, że źródełko to ma nadzwyczajne właściwości lecznice i że w jego miejscu była kiedyś fontanna młodości poszukiwana przez hiszpańskiego żeglarza Ponce de Leona! Dlatego też miejsce to często jest nazywane przez Polaków “źródełkiem młodości”. :)

Oprócz kąpieli w źródełku w całym kompleksie można też m.in. skorzystać z przeróżnych zabiegów SPA.

Więcej informacji o tym, co można znaleźć w Warm Mineral Springs w North Port znajdziecie na www.cityofnorthport.com/visitors/visit-north-port/warm-mineral-springs-park. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia wykonanego przez nas filmiku oraz poniższych zdjęć. :)

[Not a valid template]

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *