Arcadia na Florydzie

Ciekawe miejsca Wszystkie

Jakiś czas temu wybraliśmy się do Arcadii, znajdującej się godzinę drogi od nas na wschód Florydy. Miasteczko zupełnie inne niż Sarasota czy te znajdujące się w pobliżu. Zupełnie jakby czas zatrzymał się tam w miejscu. :)

Uwielbiamy zwiedzać Florydę. Można tutaj znaleźć naprawdę przeróżne miejsca, tak bardzo różniące się od siebie. Jednym z nich jest miasteczko Arcadia, liczące ok. 7,700 mieszkańców (dane z 2014 roku). Wybraliśmy się tam przy okazji Rodeo (o czym napiszemy niedługo). Specjalnie pojechaliśmy trochę wcześniej, żeby przespacerować się główną uliczką miasta.

Uliczka ta to Oak Street i to tutaj znajdują się znane na Florydzie sklepy z antykami. My odwiedziliśmy kilka takich sklepów, które zobaczycie na zdjęciach. Nie dziwne, że są one tak znane. Wypełnione po brzegi przeróżnymi starociami, od obrazów przez naczynia po stare walizki. Naprawdę jest w czym wybierać. Antykami na sprzedaż wypełniony był również budynek starej opery. Niesamowite miejsce, tutaj naprawdę można poczuć ducha czasu. Nic dziwnego, że historyczna część Arcadii znajduje się na liście NRHP (National Register of Historic Places).

Nazwa miasteczka pochodzi prawdopodobnie od Arcadii Albritton (1861-1932), córki jednego z pierwszych osadników w tym miejscu. W 1886 roku przez Arcadię poprowadzona została linia kolejowa, co bardzo wpłynęło na rozwój Arcadii, która rok później uzyskała prawa miejskie.

Pamiętajcie, że Arcadia jest naprawdę małym miasteczkiem. Zwiedzenie głównej uliczki może Wam zająć pół godziny do godziny, chyba że zaszyjecie się w jednym ze sklepów z antykami, w nich można spędzić cały dzień. :D Reszta miasteczka jest bardzo stara. Podobno znajduje się w nim wiele domów z lat 1920… (zerknijcie na nie jadąc samochodem).

My polecamy to miejsce, szczególnie jeśli będziecie jechać z Sarasoty na wschodnie wybrzeże Florydy lub w drugą stronę. Warto zatrzymać się chociaż na chwilę, żeby zobaczyć trochę inne miasteczko niż te nadmorskie pełne palm i pięknych rezydencji. :)

Zapraszamy do obejrzenia filmiku i poniższej galerii zdjęć.

[Not a valid template]

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *