4 lipca – Urodziny Ameryki

Święta narodowe Wszystkie

Dzisiaj barwy flagi amerykańskiej widać wszędzie: w sklepach, na ulicach, na samochodach, na tarasach. Ludzie noszą ubrania i biżuterię w narodowych kolorach. Weekend obfituje w wydarzenia związane z tym świętem: parady, fajerwerki, pikniki, koncerty itp. Amerykanie życzą sobie “Wszystkiego Najlepszego z okazji 4 lipca”, a w Internecie pojawiają się m.in. napisy “Wszystkiego Najlepszego z okazji Urodzin Ameryko!”

Babeczka na 4 lipca

 

4 lipca 1776 roku przyjęto Deklarację Niepodległości, która oznaczała, że 13 kolonii, będących do tej pory częścią imperium brytyjskiego, teraz jest nowym narodem, Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Dlatego dzisiaj Ameryka obchodzi 239 urodziny!

My również świętujemy. Wczoraj wybraliśmy się na paradę w centrum Sarasoty (o paradzie napiszemy więcej już niedługo), dzisiaj jedziemy na plażę obejrzeć pokaz fajerwerków, a jutro będziemy podziwiać wyścig łodzi motorowych. W zeszłym roku również pisaliśmy o tym dniu, a dokładniej o fajerwerkach na plaży Siesta Beach. Możecie podejrzeć ten wpis na kierunekfloryda.com/fajerwerki-z-okazji-dnia-niepodleglosci-na-plazy-siesta-beach-w-sarasocie

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *