Tornado w Sarasocie

Pogoda Sarasota Wszystkie

Dzisiaj parę minut po 3 w nocy obudziły nas alarmy w telefonach komórkowych, informujące o zagrożeniu tornadem w Sarasocie.

tornadoSarasota

Włączyliśmy telewizję, gdzie na lokalnych kanałach cały czas trwała transmisja na żywo z najświeższymi informacjami o tornadzie. Tornado przeszło przez wyspę Siesta Key, gdzie jeździmy na plażę, także na zachód od nas i później skierowało się na północny wschód. Na szczęście nas ominęło, chociaż nie ukrywam, że się wystraszyliśmy spoglądając na powyginane od wiatru palmy.

Podobno w sumie w naszych okolicach zaobserwowano aż cztery tornada! Z tego co do tej pory przekazali w mediach, niestety są zniszczenia (pozrywane dachy, powybijane szyby, poprzewracane drzewa), na szczęście nikomu nic się nie stało. W niektórych miejscach brakuje prądu.

Jest to historyczne wydarzenie w Sarasocie. Dziennikarz, który pracuje w lokalnej telewizji od 30 lat, powiedział, że nigdy wcześniej czegoś takiego tutaj nie widział.

Cały czas są zagrożenia tornadem w naszych okolicach, jednak jak spoglądamy za okno, jest już o wiele spokojniej. Mamy nadzieję, że taka sytuacja jak dzisiejszej nocy już się nie powtórzy.

Tornada na Florydzie są rzadkością o tej porze roku. Niestety przez zjawisko pogodowe El Nino, już wcześniej byliśmy ostrzegani, że tej zimy mogą one u nas wystąpić.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *