Thanksgiving – nasze pierwsze Święto Dziękczynienia

Święta narodowe Wszystkie

Thanksgiving (Święto Dziękczynienia lub Dzień Dziękczynienia) jest to jedno z największych świąt w USA. Dzieci mają kilka dni wolnego od szkoły, w Nowym Jorku odbywa się niezwykła parada, rodziny spotykają się przy stole i jedzą indyka.  :)

Happy Thanksgiving

Święto Dziękczynienia odbywa się w USA w czwarty czwartek listopada. Jest to upamiętnienie pierwszego Dziękczynienia członków kolonii Plymouthw 1621 roku. Pierwsze poświadczone obchody tego święta odbyły się na Florydzie w miasteczku Saint Augustine (koniecznie musimy się tam wybrać) 8 września 1565 roku. Mimo tego tradycyjnie uważa się, że pierwsze Święto Dziękczynienia odbyły się właśnie w Plymouth w 1621 roku.

11 grudnia 1620 roku do Plymouth przypłynęli pielgrzymi z Anglii. Niestety po ostrej zimie ze 102 osób na pokładzie statku Mayflower, którym przypłynęli, zmarło 46 osób. Ponieważ żniwa w 1621 roku okazały się bardzo obfite, pielgrzymi uczcili to świętem wraz z 91 Indianami z plemienia Wampanoagów, którzy bardzo im pomogli.

Święto Dziękczynienia zostało ogłoszone świętem narodowym przez prezydenta Abrahama Lincolna w 1863 roku.

U nas indyk jest już prawie gotowy do pieczenia. Na szczęście w jego przyrządzeniu pomogła mi znajoma Amerykanka, która ma w tym większe doświadczenie od nas. :)

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *