Texas Longhorn – rasa bydła z długimi rogami

Fauna Wszystkie

Któregoś dnia wybraliśmy się na wycieczkę rowerową. Kawałek za naszym osiedlem zobaczyliśmy siedzące pod palmami zwierzę z długimi rogami. Zaczęliśmy się zastanawiać co to jest: bawół? krowa? Po powrocie do domu zapytaliśmy Googla i znaleźliśmy informację, że jest to rasa bydła zwana Texas Longhorn (longhorn, czyli “długorogi”).

[Not a valid template]

Rasa Texas Longhorn znana jest głównie ze specyficznych długich rogów. Odznacza się również łagodnym usposobieniem i wrodzoną inteligencją. Bydło to było importowane przez osadników hiszpańskich nie tylko do Texasu, ale również do innych stanów, m.in. na Florydę.

Zwierzęta tej rasy hodowane są m.in. z przeznaczeniem na wołowinę, która charakteryzuje się niższą zawartością tłuszczu, cholesterolu i kalorii niż mięso z innych ras.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *