Tarpon Springs – greckie miasteczko na Florydzie

Ciekawe miejsca Wszystkie

Dzięki imigrantom napływającym do Stanów Zjednoczonych, można tutaj znaleźć nie tylko sklepy, w których można kupić tradycyjne produkty z danego państwa, ale również całe osady czy miasteczka, które słyną z restauracji, domów itp. typowych dla danej nacji. Jednym z takich miejsc jest greckie miasteczko Tarpon Springs na Florydzie. [Not a valid template]

Do miasteczka tego zabrali nas nasi znajomi w jeden z ostatnich weekendów. Od razu zauważyłam, że przypomina polskie nadmorskie miejscowości typu Łeba czy Ustka. Przy kanałach stały małe łódki i większe stateczki, wzdłuż głównej ulicy znajdowały się restauracje i sklepiki z pamiątkami.

Tarpon Springs według danych z 2010 roku zamieszkuje prawie 23,500 osób. Jest to miasteczko z największym odsetkiem Amerykanów greckiego pochodzenia w całych Stanach Zjednoczonych. Kiedy pierwsi greccy osadnicy dotarli do tego miejsca, odkryli, że okoliczne wody bogate są w ogromne ilości morskich gąbek. Dzięki temu Tarpon Springs słynie dzisiaj nie tylko z greckiego klimatu, ale również z naturalnych morskich gąbek, które można kupić w miejscowych sklepikach. Jednym z symboli tego miasteczka jest pomnik poławiacza gąbek, który stoi przy promenadzie z łódkami i statkami.

Oczywiście nie brakuje też greckich restauracyjek, gdzie można zjeść świeże owoce morza lub typowo greckie dania. My również razem ze znajomymi odwiedziliśmy taką restaurację. Większość restauracji i sklepów znajduje się w typowo biało-niebieskich budynkach, które od razu kojarzą się z Grecją.

Zachęcamy Was do obejrzenia zdjęć i poniższego filmiku.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

3 komentarze do “Tarpon Springs – greckie miasteczko na Florydzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *