Projekt Airstream Ranch

Ciekawe miejsca Wszystkie

Osiem starych przyczep kempingowych wbitych w ziemię, ustawionych w formie domina… takie coś można zobaczyć w Dover na Florydzie, na trasie między Tampą a Orlando.

Airstream Ranch

Pierwszy raz zobaczyliśmy tę niezwykłą instalację jadąc z Sarasoty do Legolandu autostradą I-4. Zawsze nas zastanawiało co to jest, bo przyznacie, że jest to nietypowa rzecz. Ostatnio udało mi się wykonać zdjęcie z samochodu i zaczęłam szukać o tym informacji w Internecie…

Okazuje się, że instalację tę wykonał w 2008 roku Frank Bates, właściciel pobliskiego komisu z kamperami i przyczepami kempingowymi, jako hołd swojej firmie w jej 75 rocznicę powstania. Został on zainspirowany podobną instalacją (z klasycznych samochodów), Cadillac Ranch, w Amarillo w Teksasie.

Co roku miejsce to odwiedza tysiące ludzi, co nie do końca podoba się sąsiadom. Nie chcą oni nieproszonych gości w swojej okolicy. Mimo wielu skarg, wyrażono zgodę na to, żeby ta niezwykła atrakcja turystyczna została na swoim miejscu. I bardzo dobrze, bo nam się bardzo podoba. :)

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

4 komentarze do “Projekt Airstream Ranch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *