Odpowiedni strój do szkoły

Edukacja Wszystkie

Dzisiaj mój syn przyniósł ze szkoły tzw. “dress code”, czyli regulamin stroju uczniowskiego. Zbyt krótkie spodenki, odsłonięty brzuch, japonki czy piżama są nieodpowiednie do szkoły! :D

Dress code

Niektóre z przedstawionych w regulaminie zasad:

– Spodenki muszą mieć taką długość, żeby po opuszczeniu rąk końcówka kciuka dotykała materiału.

– Spódnice muszą mieć taką długość, żeby po opuszczeniu rąk końcówka środkowego palca dotykała materiału.

– Bluzki muszą zakrywać ramiona, plecy i brzuch.

– Jako buty można nosić buty sportowe lub sandały. Klapki czy japonki są niedozwolone.

– Można nosić długie spodnie lub leginsy, jednak nie mogą one odsłaniać bielizny. ;) Piżama jest nieodpowiednia do szkoły.

Skąd takie zasady? ;) Od razu zapytałam mojego syna, czy kiedyś widział, żeby ktoś przyszedł do szkoły w piżamie. ;) Powiedział, że nie. Z zasad pokazanych na powyższym zdjęciu widział tylko dziewczyny w japonkach. ;)

Co myślicie o takim regulaminie? Zmienilibyście w nim coś? Jaki regulamin jest w szkołach Waszych dzieci?

 

 

Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

3 komentarze do “Odpowiedni strój do szkoły

  1. Taki regulamin obowiazywal chyba od zawsze, tylko,ze kiedys nauczyciele odsylali do domu za niewlasciwy ubior, dzis sie chyba boja lub im nie zalezy.

  2. U mnie w szkole m.in. jest zapis o zakazie przychodzenia w ubraniu promującym narkotyki. Dziewczęta nie mogą się malować. Niestety młodzież często łamie te zasady, a nauczyciele nie są konsekwentni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *