Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie w Sarasocie

Wszystkie Wydarzenia

Jak już część z Was pewnie wie, w Sarasocie aktualnie odbywają się Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie. Nam się udało uczestniczyć w Ceremonii Otwarcia Mistrzostw, która miała miejsce w ostatnią sobotę, 23 września.

[Not a valid template]

Mistrzostwa odbywają się w parku Nathan Benderson Park, gdzie już od dłuższego czasu trwały przygotowania do tego wydarzenia. Na poniższym filmie z 2013 roku widać plany odnośnie mistrzostw i zagospodarowania okolicy. Może nie do końca to zostało wykonane jak na filmiku, ale film jest naprawdę warty zobaczenia.

Same mistrzostwa (jak i nasza okolica) były reklamowane w mediach, m.in. poprzez poniższy filmik.

Ceremonia otwarcia jednym się podobała, inni byli trochę zawiedzeni. Może oglądając ceremonie otwarcia różnych mistrzostw w telewizji, spodziewaliśmy się czegoś więcej… Nie powinniśmy jednak porównywać wioślarstwa np. z piłką nożną. Wiadome jest to, że mistrzostwa bardziej popularnych sportów są organizowane z większą pompą.

Na ceremonii nie zabrakło stoisk promocyjnych, handlowych, gastronomicznych. Można było m.in. zobaczyć z bliska tygrysy z sarasockiego Big Cat Habitat, zakupić produkt z logo mistrzostw czy zrobić sobie zdjęcie z przeróżnymi maskotkami spacerującymi i witającymi się z przechodniami. :) Ceremonię umilały występy na scenie, zakończone pokazem fajerwerków.

Oczywiście nie zabrakło polskiej ekipy wioślarskiej! Jak poszło Polakom w pierwszym dniu mistrzostw, możecie przeczytać na sport.onet.pl/wioslarstwo/mistrzostwa-swiata-w-wioslarstwie-swietne-starty-polakow-mamy-pierwszy-final. Jeśli tylko uda nam się zobaczyć Polaków w finale, na pewno się o tym dowiecie. :)

Mistrzostwa kończą się w najbliższą niedzielę, 1 października, kiedy to odbędą się ostatnie biegi finałowe i ceremonia zamknięcia.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o tym wydarzeniu, zapraszamy na stronę oficjalną mistrzostw wrch2017.com

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *