Gdzie zmienić adres po przeprowadzce

Pozostałe Wszystkie

Ponieważ niedawno się przeprowadziliśmy, musieliśmy zmienić swój adres w wielu różnych miejscach. Dla tych, którzy będą przechodzić przez to samo, przygotowaliśmy listę takich miejsc. :)

1) USPS – Poczta Amerykańska

Warto to zrobić jak najszybciej, jeszcze przed przeprowadzką. Można zaznaczyć od jakiego dnia przekierowanie ma być aktywne.

https://moversguide.usps.com – online, koszt $1 z karty kredytowej w celu potwierdzenia tożsamości

2) USCIS – U.S. Citizenship and Immigration Services

Jest na to 10 dni od przeprowadzki.

https://www.uscis.gov/ar-11 – można zmienić adres online, koszt $0

3) DMV – Department of Motor Vehicles

www.dmvflorida.org/address-change.shtml

10 dni od przeprowadzki należy wymienić swoje prawo jazdy. Można to zrobić online. Koszt $27. Nowe prawo jazdy przesyłane jest pocztą. My już swoje dostaliśmy. :)

4) Banki

Należy zmienić adres w swoim banku/bankach, na kartach kredytowych itp. Zazwyczaj można to zrobić online.

5) Ubezpieczenie zdrowotne

https://www.healthcare.gov

6) Credit Karma

Wiele osób korzysta tu ze stron typu Credit Karma, gdzie można sprawdzić swój Credit Score.

Adres można zmienić online logując się do swojego konta na www.creditkarma.com

7) Ubezpieczenie samochodu

W zależności od firmy, my zrobiliśmy to online.

8) Automatyczne płatności online

Jeśli macie ustawione automatyczne płatności online, należy zmienić dane, żeby zgadzały się z tymi przypisanymi do Waszej karty.

9) IRS

Podobno można to zrobić przy rozliczeniu rocznym, ale jak ktoś chce może to zrobić już teraz. Wtedy będziecie pewni na 100%, że wszelka korespondencja do Was dotrze na nowy adres.

Informacje, jak zmienić adres w IRS, znajdują się pod poniższym linkiem:

https://www.irs.gov/help-resources/tools-faqs/faqs-for-individuals/frequently-asked-tax-questions-answers/irs-procedures/address-changes/address-changes

10) W szkole

Nasz syn poprosił w szkole o formularz zmiany adresu, wypełniliśmy go i następnego dnia zaniósł do szkoły. :)

11) Inne

Wszędzie tam, gdzie podawaliście adres i skąd przychodzą do Was listy.

Nie przejmujcie się za bardzo jeśli zapomnicie gdzieś zmienić adres, ponieważ po zmianie adresu na poczcie, listy będą do Was przekierowywane. Jeśli przyjdzie do Was list z żółtą naklejką, informujący, że został on przekierowany, wtedy będziecie wiedzieć, gdzie jeszcze nie zmieniliście adresu. :) Przekierowanie trwa rok czasu, także przez rok można wszystko sobie uporządkować. :)

U nas jak na razie przekierowanie na poczcie bardzo dobrze działa. :)

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

11 komentarze do “Gdzie zmienić adres po przeprowadzce

 1. Wydaje mi się ze musisz albo znaleźć sobie sponsorowana wizę pracownicza albo wygrać GC, bez tego nikt Cię nie zatrudni w USA.

 2. Dziekuje za odpowiedz. Chcialam najpierw porozmawiac z kims kto juz pracuje w szpitalu. Czy znasz kogos z Polonii kto pracuje jako pielegniarka?
  Pozdrawiam serdecznie!

 3. Witam serdecznie,
  mam pytanie:chcialabym sie przprowadzic do Orlando. Obecnie mieszkam w szwajcarii. Jestem z zawodu pielegniarka. Mam skonczone studia magisterskie. W szwajcarii pracuje w klinice uniweryteckiej na neurochirurgii. Chcialabym sie dowiedziec jak wyglada procedura przyjecia do pracy w szpitalu? jakie sa wymogi?
  Z gory dziekuje za odpowiedz.
  Pozdrawiam!

  1. Witam, niestety, ale nie znam odpowiedzi na to pytanie. :( Może najlepiej jakbyś napisała do dowolnego szpitala w Orlando? Pozdrawiam serdecznie!

 4. Dodam jeszcze że w szkołach trzeba zmienić, u nas trzeba pokazać rachunek z nowym adresem, a to dlatego że szkoły mają różne renomy i rodzice to często wykorzystywali.

  1. Pani Mario, znowu dziękuję za miłe słowa. :) Pozdrawiam i powodzenia z wizą.

   Rafal, wielkie dzięki! Zapomniałam dopisać szkoły, teraz zaktualizowałam artykuł, także szkoła już też jest. :)

 5. Powtórzę się,jak ja się cieszę,że znalazłam Pani(Państwa) blog!Kolejny raz dziękuję za baardzo przydatne informacje.Jeżeli uda mi się z wizą,to dzięki Pani(Państwu) zaoszczędzę dużo czasu,$,nerwów z załatwianiem wieeelu spraw.DZIĘKUJĘ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *