Crystal Classic 2018 – rzeźby z piasku na Siesta Key Beach w Sarasocie

Wszystkie Wydarzenia

Jak co roku, w ostatni weekend wybraliśmy się na zawody z rzeźbienia z piasku na plaży Siesta Key Beach. Nie mogliśmy przegapić jednego z naszych ulubionych wydarzeń w Sarasocie. :)

Crystal Classic to coroczne wydarzenie, odbywające się na plaży Siesta Key Beach. Biorą w nim udział artyści z całego świata, którzy prezentują swoje piaskowe dzieła. Tak jak w każdym roku tak i w tym rzeźby były przepiękne. Każda symbolizowała coś innego. Po obejrzeniu wszystkich rzeźb, każdy z nas zagłosował na jedną z nich wrzucając po ćwierćdolarówce do pojemnika przy konkretnej rzeźbie. W tym roku ja z moim mężem głosowaliśmy na rzeźbę “Alice Down the Time Hole” (na poniższym zdjęciu), która zdobyła 1 miejsce zarówno w rozgrywkach ogólnych jak i w głosowaniu publiczności. :) 

AliceDowntheTimeHole

Rzeźba, na którą głosował nasz syn, niestety nie zdobyła żadnego miejsca na podium… :( Tak naprawdę wszystkie rzeźby były piękne, zarówno te stworzone przez doświadczonych artystów, jak i te amatorskie (pod koniec filmu i poniższej galerii zdjęć zobaczycie właśnie amatorskie rzeźby). Niesamowite jest jakim talentem i pomysłowością wykazali się rzeźbiarze.

Nie zabrakło również ogromnej rzeźby z logotypami sponsorów, sceny z muzyką na żywo oraz stoisk handlowych z jedzeniem i piciem. Dostęp do stoisk był dla wszystkich, natomiast, żeby zobaczyć rzeźby, trzeba było zapłacić $10 za osobę dorosłą i $5 za dziecko do 17 roku życia. Młodsze dzieci wchodziły za darmo (pod warunkiem, że każdemu dziecku do 5 roku życia towarzyszyła osoba dorosła).

Wszystko było super, oprócz parkingu! Nam się poszczęściło i mimo tego, że przy wjeździe były informacje, że cały parking jest zajęty, postanowiliśmy zaryzykować i opłacało się, akurat ktoś wyjeżdżał i my zajęliśmy jego miejsce. Wiemy niestety, że niektórzy długo szukali miejsca, a byli tacy co nawet rezygnowali.

Za rok na pewno znowu się wybierzemy na to wydarzenie. :) Już jesteśmy ciekawi, co nowego wymyślą artyści. :)

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o Crystal Classic, zachęcamy do odwiedzenia strony oficjalnej www.siestakeycrystalclassic.com. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia wykonanego przez nas filmiku i poniższej galerii zdjęć. :)

[Not a valid template]

Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

1 thought on “Crystal Classic 2018 – rzeźby z piasku na Siesta Key Beach w Sarasocie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *