Ceny paliw (24 października 2015)

Pozostałe Wszystkie

24 października na jednej ze stacji benzynowych w Sarasocie, cena benzyny regular wynosiła w zaokrągleniu 2.10$ za galon. Jak to się ma do cen w Polsce?

Ceny paliw Floryda

1 galon amerykański to 3.78541 litrów.

Zaokrąglając Amerykanin płaci 2.10$ (ok. 8 zł) za 3.80 litrów benzyny regular, czyli 2.10 zł za litr.

Polak płaci aktualnie ok. 4.70 zł za litr, czyli ponad 2 razy więcej, a należy pamiętać, że przeciętnego Amerykanina stać na prawie 4 razy więcej niż przeciętnego Polaka.

Idąc dalej Amerykanina stać na prawie 8 razy więcej benzyny niż Polaka!

Na zdjęciu widzicie zdjęcie zrobione w dniu 24 października na stacji benzynowej SUNOCO w Sarasocie. Oprócz ceny za benzynę regular zobaczycie jeszcze cenę za benzynę plus, ultra 93 i za olej napędowy.

Ile Wy ostatnio płaciliście za benzynę?

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

3 komentarze do “Ceny paliw (24 października 2015)

  1. płaciłem 4,22 ale za oplej napędowy benzyna troszkę droższa, szczerze macie bażancie życie w polsce wszystko jest droższe a niskie zarobki

    1. Rzeczywiście tutaj na o wiele więcej stać przeciętną osobę. Są jednak rzeczy, które są droższe tutaj niż w Polsce. Ale reasumując, tutaj się o wiele łatwiej żyje. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.