Bilet w dwie strony tańszy niż w jedną, dlaczego?

Podróż Wszystkie

Kiedy szukaliśmy biletu lotniczego z Polski do USA, zaskoczyło nas to, że bilet w jedną stronę jest o wiele droższy niż w dwie strony. Okazało się, że są tego pewne przyczyny.

My potrzebowaliśmy biletu w jedną stronę, ponieważ najwcześniej do Polski zamierzaliśmy lecieć po roku. Kiedy szukałam w różnych wyszukiwarkach biletu w jedną stronę z Warszawy do Sarasoty lub Tampy, często najniższe ceny jakie wyskakiwały były w okolicach 10 tys. zł za osobę. Kiedy wyszukiwałam bilet w dwie strony, cena była w okolicach 2000-2500 zł od osoby.

Przyczyną tego są restrykcje w USA dotyczące wiz. To, że w Polsce dostaniemy wizę, to nie znaczy jeszcze, że urzędnik na lotnisku w USA przepuści nas dalej. Oczywiście takie sytuacje są rzadkie, ale może się np. okazać, że nie mamy wszystkich potrzebnych dokumentów, czy, co gorsze, podejrzewają nas o terroryzm (wiadomo, Ameryka najbardziej broni granic przed terrorystami). W takim przypadku zostanie wykorzystany nasz bilet powrotny, żeby zawrócić nas do kraju.

Dlatego też większość ludzi kupuje bilet w dwie strony. My tak właśnie zrobiliśmy. Zadzwoniłam na infolinię Lufthansy i poprosiłam, żeby znaleźli mi datę powrotną taką, żeby cena za bilet w dwie strony była najniższa. Wybrałam podaną datę powrotną i cena rzeczywiście wyszła korzystna. Upewniłam się jeszcze, czy możemy po prostu nie pojawić się na lotnisku w drugą stronę i czy nie będziemy obciążeni żadnymi kosztami. Okazało się, że możemy tak zrobić i że nie zostaną nam naliczone żadne dodatkowe opłaty.

Niektórzy robią też tak, że kupują bilet w dwie strony, bo np. niedługo lecą do Polski albo potem przebukowują bilet. Często jednak taki bilet (z możliwością przebukowania) jest droższy, ale jak ktoś w niedługim czasie chce polecieć do Polski, może się to opłacać.

Zawsze w takich sytuacjach najlepiej dzwonić na infolinię linii lotniczej i dowiadywać się jakie rozwiązanie jest dla nas najlepsze i najtańsze.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

2 komentarze do “Bilet w dwie strony tańszy niż w jedną, dlaczego?

  1. Warto sprawdzić samemu portale poszczególnych przewoźników. Wyszukiwarki nie zawsze mają dostęp do pełnej palety opcji. Przykładem jest norwegian.com na trasie Warszawa-Orlando (1500zl w jedną stronę -np 19 września)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *