Zielone papugi na Florydzie

Fauna Wszystkie

Zielone papugi widziałam już nieraz, ale nigdy nie zdążyłam zrobić im zdjęcia. Raz siedziały na palmach w Miami, ale nim zdążyłam chwycić aparat, odfrunęły. Innym razem w jednym z parków widzieliśmy jak odfrunęły z pobliskich drzew. Jeszcze innym razem siedziały daleko na linii energetycznej. Tym razem podczas spaceru w parku w West Palm Beach, udało mi się je uchwycić nie tylko na zdjęciach, ale również na krótkim filmiku. :)

[Not a valid template]

Na szczęście zapamiętałam ten specyficzny dźwięk – skrzeczenie, które wydają papugi, dlatego spacerując po parku przed meczem na turnieju piłkarskim w West Palm Beach, wiedziałam, że ukrywają się gdzieś tam w palmach. Udało się! Nie uciekły, gdy wyjęłam aparat i dały się nie tylko sfotografować, ale nawet sfilmować. :)

Szukałam jak nazywają się takie zielone papugi i znalazłam coś takiego jak Monk parakeet lub Quaker parrot, a po polsku Mnicha. Ze zdjęć wyglądają jak te, które ja spotkałam, także chyba się zgadza. :)

Podobno budują wielkie, zbiorowe gniazda na słupach elektrycznych (dlatego pewnie widziałam je jakiś czas temu na linii energetycznej) i drzewach (na Florydzie na palmach). ;)

Zachęcamy Was do obejrzenia zdjęć i poniższego filmiku.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

1 thought on “Zielone papugi na Florydzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *