Sunshine Skyway Bridge na Florydzie

Ciekawe miejsca Wszystkie

Sunshine Skyway Bridge znajduje się nad Zatoką Tampa między parkiem Terra Ceia a miastem St. Petersburg na Florydzie. My, żeby dojechać do Tampy najkrótszą drogą, musimy ją pokonać właśnie tym mostem.

[Not a valid template]

Aktualny most Sunshine Skyway Bridge został wybudowany między 1982 a 1987 rokiem w miejsce starego, który został uszkodzony w 1980 roku. W czasie gwałtownej burzy frachtowiec “Summit Venture” uderzył w most, w wyniku czego zginęło 35 osób, a ponad 250 m. konstrukcji wpadło do wody. Po tej tragedii postanowiono zbudować o wiele mocniejszy i bezpieczniejszy most. Budowa kosztowała 244 miliony dolarów.

Most jest piękny. Jest to most kablowy (jezdnię podtrzymuje 21 kabli) i wznosi się 50 metrów nad poziomem wody. Jego wysokość wiąże się z przepływającymi pod nim statkami, np. promami wycieczkowymi płynącymi z Tampy do Meksyku. Zbudowany jest ze stali i betonu. Jest długi na ok. 6,67 km. Przejazd mostem jest płatny, opłata za jeden samochód osobowy wynosi 1.25$.

My jechaliśmy tym mostem w drodze z Sarasoty do Tampy. Zachęcam do obejrzenia zdjęć zrobionych zarówno w drodze do Tampy jak i z powrotem do Sarasoty. Na filmie również widać most z jednej jak i drugiej strony.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *