Solar Eclipse 2017

Ciekawostki Wszystkie

Dzisiaj w USA miało miejsce niezwykłe wydarzenie… w niektórych miejscach księżyc całkowicie zasłonił słońce, w innych częściowo. U nas mogliśmy obserwować zaćmienie słońca w 79%. :)

U nas zaćmienie słońca zaczęło się o godz. 1:19 po południu i skończyło o 4:15. Słońce było zasłonięte w 79% o godzinie 2:51. Dzieci w szkołach mogły obserwować zaćmienie przez specjalne okulary. Musieliśmy wcześniej podpisać naszemu synowi zgodę na uczestnictwo w tym wydarzeniu. Wszystkie zajęcia odbywające się na zewnątrz szkoły zostały przeniesione do środka. Miało to uchronić dzieci przez bezpośrednie patrzenie na słońce. Podobno mogłoby to zniszczyć wzrok, dlatego lepiej nie ryzykować.

Pamiętam jak kiedyś obserwowałam z moimi rodzicami zaćmienie słońca w Polsce… patrzyliśmy przez prześwietloną kliszę z aparatu. :) Tym razem, ponieważ zgapiliśmy się z mężem i nie dostaliśmy już specjalnych okularów, kupiliśmy maskę do spawania (tak polecało wiele osób w sklepach i w Internecie). Sprawdziła się świetnie! Mogliśmy spokojnie obserwować różne fazy zaćmienia.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *