Fort De Soto

Ciekawe miejsca Wszystkie

Na Florydzie niedaleko St. Petersburga znajduje się przepięknie położony Fort De Soto Park. Wybraliśmy się tam głównie po to, żeby spotkać się z przyjaciółmi, którzy zatrzymali się na kempingu w parku i przy okazji razem zwiedziliśmy fort z 1898 roku. :)

[Not a valid template]

Cały park znajduje się na bardzo rozległym obszarze i składa się z pięciu wysp, które są domem nie tylko dla przepięknej roślinności, ale również dla 328 gatunków ptaków!

W parku znajduje się wiele różnych atrakcji i udogodnień dla turystów, m.in.: kemping na 238 miejsc, 15 miejsc piknikowych, dwa pomosty wędkarskie, place zabaw czy sam fort, który odwiedziliśmy. :)

Nazwa fortu pochodzi od hiszpańskiego odkrywcy Hernando De Soto. Fort został zbudowany w celu obrony zatoki Tampa Bay w trakcie wojny amerykańsko-hiszpańskiej. Można w nim obejrzeć m.in. ogromne armaty, które są niezłą atrakcją dla dzieci. :)

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, na których zobaczycie Fort De Soto i jego okolice.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *