“Polacy na Florydzie” – nowy dział na naszym blogu

Nasz blog Polacy na Florydzie Wszystkie

Dzięki swojej pracy spotykam wielu Polaków, zarówno tych, którzy przeprowadzają się tutaj z północy USA, jak i tych z różnych krajów europejskich. Już nieraz myślałam o tym, że warto byłoby przedstawić niektórych z nich, żeby pokazać, że na Florydzie można się rozwijać i realizować swoje marzenia.

Osoby te są przykładem na to, że każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie, że nie należy się poddawać i należy dążyć do osiągnięcia swojego celu, mimo że czasami na drodze można napotkać różne przeszkody. Naturalne jest, że przeprowadzając się do innego kraju czy nawet stanu możemy natknąć się na nowe, dotąd nieznane nam rzeczy, które, przynajmniej na początku, mogą nam trochę utrudnić życie. Nie wszystko też można przewidzieć i czasami nawet jak sobie coś idealnie zaplanujemy, może na naszej drodze stanąć coś (lub ktoś), co spowoduje, że niestety, trzeba będzie trochę nasze plany zmienić lub realizacja ich się trochę opóźni.

Najważniejsze to mieć plan. Zanim się zamieszka w dowolnym miejscu warto przeanalizować to miejsce, biorąc pod uwagę to co się robi, co się umie robić, jakie się ma doświadczenie, wykształcenie itp. W dobie Internetu, tak naprawdę większość informacji można znaleźć online. Już wcześniej można zaplanować, ile mniej więcej będzie się zarabiało, ile kosztuje życie itp.

Dlatego tak bardzo dopinguję Polakom, którzy przyjeżdżają tutaj z planem, którzy mimo niedogodnień (które można zawsze i wszędzie znaleźć) nie poddają się, idą do przodu, działają. Dlatego właśnie tak bardzo chcę o nich opowiedzieć. Chcę pokazać, że to co niektórzy mówią, że jest ciężko, drogo i małe zarobki, niekoniecznie musi być prawdziwe. Wszystko tak naprawdę zależy od podejścia danego człowieka. Nigdy chyba nie spotkałam przedsiębiorcy, który by powiedział, że prowadzenie własnego biznesu jest proste, a szczególnie jeśli rozpoczynamy ten biznes w nowym miejscu. Nigdy też nie spotkałam chyba osoby, która powiedziałaby, że przyjeżdżając w nowe miejsce, wszystko jest bardzo proste i nie ma żadnych ale to żadnych utrudnień.

Dlatego właśnie tak bardzo chcę Wam przedstawić sylwetki niektórych Polaków tutaj żyjących, żebyście zobaczyli czym się zajmują na co dzień. Nie będę tego ograniczać tylko do tych co prowadzą swoje biznesy, bo znam Polaków, którzy przyjeżdżając tutaj zaczynają od pracy dla kogoś, po to, żeby zaznajomić się z danym biznesem czy po prostu, żeby mieć czas na przeanalizowanie rynku. Są też tacy, którzy znajdują tutaj pracę idealną dla siebie i już w niej pozostają.

Historie będą zamieszczane w kategorii “Polacy na Florydzie”, dlatego jeśli będziecie kiedyś chcieli do nich wrócić, zapraszamy na kierunekfloryda.com/category/polacy-na-florydzie. Będą pisane w różnych formatach. Z niektórymi będzie to wywiad, z innymi opowieść pisana przez nich samych, nie chcę tutaj ograniczać się jeśli chodzi o formę. Mam nadzieję, że dzięki temu będzie to ciekawsze.

Mam też nadzieję, że historie te sprawią, że być może stwierdzicie, że uda się, że plan, o którym tak myślicie zacznie nabierać kształtów. Tego Wam życzę i zapraszam do obserwowania mojego bloga, ponieważ pierwsza historia zawita na niego już niedługo. :)

A jeśli chcielibyście, żeby to Wasza historia tutaj się ukazała, koniecznie się ze mną skontaktujcie. :)

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od ponad 7 lat w Sarasocie z moim mężem i 16-letnim synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie/sprzedaży/wynajmie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

1 thought on ““Polacy na Florydzie” – nowy dział na naszym blogu

  1. To naprawdę świetny pomysł, aby pokazać czym zajmują się Polacy na Florydzie i jak się im wiedzie.

    Wielu ludzi na pewno myśli o przeprowadzce i takie informację mogą pomóc w podjęciu właściwej decyzji.
    W latach 70tych czy 80tych pewnie nie było tyle dylematów, gdyż w Polsce faktycznie było słabo.
    W Polsce z praca jest obecnie dobrze… brakuje jednak TEGO słońca, TYCH PLAŻ i TEJ pięknej przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.