Strona główna > Ciekawe miejsca > South Florida Museum w Bradenton

South Florida Museum w Bradenton

W kategorii:Ciekawe miejsca     Autor:   Karolina Moscicka     Rok:   2017

Pół godziny drogi od nas znajduje się bardzo fajne muzeum, w którym oprócz typowo muzealnych wystaw, jest też akwarium z manatami oraz planetarium.

Jeśli macie okazję i chcielibyście zobaczyć z bliska manaty zajadające się sałatą, obejrzeć wystawy przypominające (w malutkim stopniu, ale zawsze coś!) słynne American Museum of Natural History w Nowym Jorku czy obejrzeć niesamowite pokazy w planetarium, koniecznie musicie odwiedzić South Florida Museum w Bradenton koło Sarasoty.

W muzeum tym można znaleźć wystawy od Plejstocenu do czasów współczesnych. Skamieniałości, które można obejrzeć są dowodem na występowanie na Florydzie wczesnych gatunków ssaków i różnych zwierząt morskich. Lokalne tradycje nadmorskie, medyczne praktyki z lat 20-stych poprzedniego wieku czy hiszpańskie odkrycia w Nowym Świecie to inne ekspozycje, które tutaj znajdziecie. Dodatkowo zobaczycie piękną replikę XVI-wiecznego domu, kapliczki i miejsca narodzin słynnego konkwistadora Hernando DeSoto.

W muzeum otrzymacie informacje, o której godzinie odbywają się pokazy manatów czy filmów w planetarium. Ponieważ w cenie biletu znajdują się te wszystkie atrakcje, warto z nich skorzystać. Dowiecie się ciekawostek z życia manatów oraz przez moment poczujecie się jakbyście byli w centrum wszechświata. :)

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o tym miejscu, odwiedźcie oficjalną stronę na www.southfloridamuseum.org

Tymczasem zachęcamy Was do obejrzenia naszego filmiku i poniższych zdjęć. :)

 


Karolina Moscicka

Mieszkam od ponad 4 lat w Sarasocie z moim mężem i 13-letnim synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, koniecznie się ze mną skontaktujcie na kierunekfloryda@gmail.com. Z chęcią pomogę również przy zakupie/sprzedaży/wynajmie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz